Skocz do zawartości
Forum

Silny ból głowy


Gość Dominika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominika

Od dokładnie 8dni strasznie boli mnie głowa najbardziej przy skroniach po obu stronach (migrena? ) Rano czasami potrafię tylko oczy otworzyć i już ból z każdą godziną narasta, nawet bardzo często dochodzi, aż do oczu lub czasem szyi. Nigdy tak długo nie bolała mnie głowa, czasami nawet Ketonal 100 nie pomaga, wyjeżdżam do pracy w niedzielę za granicę i boje się, że będzie tak samo. Ma ktoś może sprawdzone sposoby na tego typu stan? 

Odnośnik do komentarza

Powinnaś skosultować się z lekarzem i ustalić przyczynę. Jak zaczniesz pracę nie wyjaśniając tych bóli? Nie będziesz mogła pracować. Ciśnienie masz w normie? 

Nawet jeśli to migrena, to dostałabyś leki na migrenę, których się bierze nie wtedy gdy jest ból, tylko wcześniej. 

W tej sytuacji pozostaje Ci jechać na sor. 

Odnośnik do komentarza
Gość Jan S. Bach

Miałem kiedyś dokładnie to samo okazało się, że mam jakąś wrodzoną wadę związaną z nerwami połączonymi z gałkami ocznymi, lekarz mi to zdiagnozował i powiedział, że trzeba jak najszybciej zacząć leczenie bo mogę stracić wzrok dlatego jeszcze tego samego dnia umówiłem się do kliniki okoekspert szybka pomoc i dzisiaj nie mam już żadnych problemów polecam ci zrobić to samo, ponieważ sytuacja może nie wydawać się aż taka poważna a w gruncie rzeczy można stracić nawet wzrok.

 

Odnośnik do komentarza

Muszę się tutaj z tym jak najbardizej zgodzić. W wielu przypadkach bywa to objaw poważniejszej choroby i dobrze jest to z lekarzem skonsultować. Jednak najczęściej migrena ma niewiadomego pochodzenia wystepowanie.I nie wiadomo w sumie czemu ja mamy.
Co mi osobiście pomoglo
wyregulownie trybu dnia - chodzenie spać oraz wstawanie o tej samej godzinie
zdrowa lekka dieta
jak również ograniczenie stresu, który indukowal migrene

https://centrum-mk.pl/marihuana-a-cisnienie-srodki-na-nadcisnienie

Dobre rezultaty daje również często leczenie medyczną marihuaną. 

Odnośnik do komentarza

Ja miałam niesamowite bóle głowy, lekarz nie pomagał, tabletki nie pomagały, więc spróbowałam jeszcze innej metody. Poszłam do Gabinetu Terapii dla Zdrowia Motylek https://www.terapiedlazdrowia.com.pl/terapia-metoda-bowena w Bydgoszczy. Miałam terapie metodą Bowena, która się powiodła. Byłam sama zdziwiona, bo nie do końca wierzyłam, że cokolwiek mi pomoże, a jednak :). Zdecydowanie warto skorzystać z ich usług, terapia była przeprowadzona pod okiem specjalisty, po konsultacji i sprawdzeniu mojej historii medycznej. Byłam w dobrych rękach, polecam.

Odnośnik do komentarza
Gość gosia z Poznania

No właśnie. Ja mam ataki migreny przy zmianie pogody. Im szybsza i bardziej drastyczna zmiana pogody tym większa migrena (nawet do stanu w którym każdy ruch głowy powoduje ogromne cierpienie uniemożliwiające jakiekolwiek działanie). Na szczęście odkryłam olejki CBD pomaga !!  wypróbujcie ja stosuję olej z CBD 5 % decarboxylated  essenz    3 x dzienie po 8 kropel  i rzeczywiście krople CBD  Działają uspokająco, wycisza, pomaga zasnąća co nakważniejsze ataki migreny miałam 2 razy w miesiącu,a  jak  zaczełam stosowaniw CBD może raz na 3 miesiące i wtedy i tak nie są tak dokuczliwe jak były . Jedna buteleczka wystarcza na  1miesiąc przy codziennym stosowaniu. Bardzo wydajne… Polecam każdemu… Przede wszystkim teraz nie truję się już tabletkami,  Ataki migreny mam odkąd pamiętam (czyli od dziecka), te olej CBD decarboxylated  kupuje w Konopnej Farmacji w Poznaniu na ul Ratajczaka ale mają sklep online jak komuś daleko  sprawdzone źródło i godna polecenia apteka fachowe doradztwo

Odnośnik do komentarza

Jestem meteopatką i mam częstsze bóle głowy (raz silne raz słabe . Pomaga mi zaciskanie jakimś materiałem głowę poprzez skronie na 2 godziny, potem po rozluźnieniu czuje przyjemny efekt i ból sięr edukuje na długo. Przy gorszych przypadkach stosuje lodowate kompresy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...