Skocz do zawartości
Forum

Duze okna w domu


Gość Larmir

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma inne powody a czasem sterotypy przesłaniają rzeczywistość . Mnie podobały się duże okna i tak zażyczyłem sobie w indywidualnym projekcie . Koszt takich okien nie musi być wielki trzeba dostosować wymiary do dostępności szyb i tak w moim przypadku w normalnej cenie były szyby 3m na 2 m.

Zdecydowalem się na zamówienie okien w tej firmie: https://www.kapica.pl/ I mogę polecic. Świetna jakość wykonania. A cena wcale nie była taka wysoka. 

Odnośnik do komentarza

No dobra jak już mowa o oknach to oczywiście bardzo ważne jest to aby wybrać bardzo dobrej jakości oraz solidnie wykonane okna. Dlatego też bardzo często czytamy opinie w internecie. I tak też między innymi znalazłam ofertę firmy Drutex S.A która to od lat cieszy się bardzo dobrymi opiniami. A to także bardzo ważne jest by wiedzieć, że okna jakie kupujemy są trwałe i oczywiście świetnie prezentujące się.

Odnośnik do komentarza

Duże przeszklenia królują teraz. U nas drzwi tarasowe HST z Oknoplast, a w całym domu okna Prolux o smukłych ramach dzięki czemu mamy większą powierzchnię przeszklen. Efekt mi się podoba, szczególnie że nasz dom otoczony jest zielenią.

Odnośnik do komentarza

Teraz duże przeszklenia królują. Ja mam drzwi tarasowe Slide z Oknoplast. Są to drzwi przesuwne, które mają na prawdę fajny mechanizm przesuwny. Wszystko funkcjonalnie opracowane, okna są przy tym bardzo szczelne. To zasługa sześciokomorowego profilu i 3 szyb. Bardzo fajne te drzwi tarasowe mega polecam, pozostałe okna do domu też z Oknoplast. 

Odnośnik do komentarza
Gość Basia1974

Moja córka zamawiała z Oknoplast okna i sobie chwali. Mają dwa tarasowe okna, duże i oprócz tego 8 zwykłych. Mnie się bardzo podoba w nich to, że wyciszają z dworu hałas i ciepło nie ucieka. Nasze okna w domu gdzie mieszkam z mężem aż się proszą o wymianę już. Chyba też weźmiemy to pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.05.2021 o 09:01, głowonóg napisał:

No dobra jak już mowa o oknach to oczywiście bardzo ważne jest to aby wybrać bardzo dobrej jakości oraz solidnie wykonane okna. Dlatego też bardzo często czytamy opinie w internecie. I tak też między innymi znalazłam ofertę firmy Drutex S.A która to od lat cieszy się bardzo dobrymi opiniami. A to także bardzo ważne jest by wiedzieć, że okna jakie kupujemy są trwałe i oczywiście świetnie prezentujące się.

No ja nie do końca się zgodzę z tymi dobrymi opiniami. Prosiłem o kontakt, ponieważ zauważyłem że jedno okno nam się odkształciło po niespełna roku. Myślisz, że ktoś przyjechał? Coś Ty. Dzisiaj wybrałbym inną firmę.

Odnośnik do komentarza

Ja bym oszalała na Twoim punkcie. Po roku czasu takie rzeczy... przesada. My od 5 lat okna koncept z Oknoplast bez odkształceń czy odbarwien - biały profil okna, o który dbam nie ma nawet żółtych plam, wiec nie moge narzekać. 

Odnośnik do komentarza
Gość perfekcyjna
W dniu 7.05.2021 o 13:05, Gość Larmir napisał:

Czemu w Polsce tak rzadko( prawie wcale) buduje się domy z dużymi oknami? Czy znacie projekty domów z takimi oknami?

Nie zgodzę się. Obecnie buduje się dużo domów z dużymi przeszkleniami. Mój jest jednym z przykładów, projekt autorski pod nas stworzony. Chcieliśmy mieć dużą ilość okien w domu zarówno na parterze  jak i na pierwszym piętrze. Wszystkie okna zamawialiśmy w Oknoplast także drzwi tarasowe. Cieszymy się, że upieraliśmy się przy dużej ilości okien w domu, ponieważ mamy piękne, leśne otoczenie i chcemy się nim cieszyć na co dzień. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.05.2021 o 13:05, Gość Larmir napisał:

Czemu w Polsce tak rzadko( prawie wcale) buduje się domy z dużymi oknami? Czy znacie projekty domów z takimi oknami?

Ja mam odwrotne wrażenie. Teraz coraz więcej osób decyduje się na duże przeszklenia w domach. Nie pamiętam nazwy naszego projektu, ani strony z której go zamawiałem. Generalnie od strony tyłu domu tam gdzie mamy widok na las mamy duże okno tarasowe z Oknoplast, pozostałe okna już tradycyjne ale tez od tego producenta. Mamy generalnie dość sporo okien w domu, zależało nam na tym, by było jasno i ładny widok. 

Odnośnik do komentarza
Gość Szymon Gazda

Jeśli chodzi o takie duże przeszklenia to mam u siebie Oknoplastowskie HST i jestem z nich zadowolony. Z kolei brat się wprowadzał na jesień do nowego domu. Ma dość duże przeszklenie w salonie z widokiem na taras i oni zdecydowali się z kolei na model Slide. Bardzo polecają. Co prawda jest różnica między moimi oknami, a ich, ale ja i tak zostałbym przy swoich HST. Nie zmieniam czegoś co jest dobre. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.05.2021 o 13:05, Gość Larmir napisał:

Czemu w Polsce tak rzadko( prawie wcale) buduje się domy z dużymi oknami? Czy znacie projekty domów z takimi oknami?

Ja mam wrażenie wręcz odwrotne, że coraz częściej Polacy decydują się na duże przeszklenia i nie tylko chodzi o taras w salonie, ale też inne pomieszczenia. Nasz projekt na dwóch ścianach ma praktycznie same szyby. Mamy wybrane już okna i zamówione. Będą to okna HST z Oknoplast + standardowe do innych pomieszczeń również od tego producenta. 

Odnośnik do komentarza

Ja też z tego co obserwuję budowy na naszym osiedlu to większość sąsiadów będzie mieć duże przeszklenia. My jesteśmy na etapie zamykania stanu surowego. Okna zamówiliśmy w Oknoplast w tym też drzwi przesuwne na taras. Kilku sąsiadów też zdecydowało się na ich ofertę bo widzieliśmy naklejki firmy na stolarce. Jakość, polski producent i energooszczędność, to jest wg mnie coś co przemawia na ich korzyść. 

Odnośnik do komentarza

Firanki, rolety, zasłony poza tym zależy, jaką masz działkę. U nas akurat taras jest ustawiony na las więc mamy 100% prywatności. Okna do domu i drzwi tarasowe zamawialiśmy w Oknoplaście, 3 szyby w każdym z pakietów. 

Odnośnik do komentarza
Gość Natalina

Dla mnie tylko plisy...praktyczne w użytkowaniu...możliwość zasłonięcia okna od góry i od dołu...materiał z powłoką odbijającą promienie słoneczne...osprzęt tylko w kolorze okna...nie polecam mocowania bezinwazyjnego.

https://lublinrolety.pl/produkty/moskitiery/

No i teraz w lecie wybawieniem dla mnie osobiscie sa moskitiery. Nie wiem jak ludzie są w stanie bez nich funkcjonować. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...