Skocz do zawartości
Forum

Zimny chłopak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taką przypadłość. Otóż jest mi wiecznie zimno. Zacznę od tego że mam około 58kg i około 178cm wzrostu. Rok temu dietetyczka powiedziała, że mam 5,9% tkanki tłuszczowej. Uprawiam różne sporty praktycznie codziennie w wolnej chwili i generalnie jestem wysportowany. Mam prawie 30 lat, a chodzę w swetrze, kiedy moja babcia chodzi w koszulce i jej ciepło. Pracuje fizycznie na dworze i kumple w koszulkach, a ja nawet w kurtce musze być. Nie ważne czy jest lato i w nocy 20stopni, ale i tak musze spać w skarpetkach, bo mnie przeziębi. Nie ma żadnego problemu żeby pójść spać w kurtce czy 2 bluzach, bo ew. trochę będzie mi za ciepło. Jedynie co mnie cieszy, że teraz lato nadchodzi i jak będzie 40 stopni i wszyscy będą zdychać to sobie będę mógł normalnie w bluzie pohasać, a nie w kurtce jak teraz przy 20. Jaka może być tego przyczyna? Czy to faktycznie od tego, że mam same mięśnie i kości?

Edytowane przez MolekularnyWojtek
Odnośnik do komentarza
Gość jakisnick

To raczej nie wina tkanki tłuszczowej. Mam taki sam wzrost jak ty i ważę jeszcze mniej (56kg) a mimo to jest mi praktycznie cały czas ciepło. Zdarzały się wyjazdy pod namiot gdzie było z 10 stopni na dworze a ja spałem w krótkim rękawku w rozpiętym śpiworze, czy inne akcje że nie jadłem nic przez 18h i na -20 stopniach miałem normalną ciepłotę ciała (ciepłe ręce, nogi) więc to na pewno nie wina postury (wagi wzrostu) i szukałbym przyczyny gdzie indziej.

Generalnie temperatura u facetów jest prawie tylko zależna od temperatury otoczenia (u kobiet zależy jeszcze od cyklu i innych rzeczy) i faceci potrafią się dużo szybciej dostosować do jej zmian (szybciej ogrzac i ochłodzić) więc to opisujesz jest trochę dziwne. Możesz zrobić sobie badanie tarczycy TSH, morfologia też nie zaszkodzi, to takie podstawy do szukania prawie wszystkich dolegliwości

Odnośnik do komentarza

A jakieś inne badania robiłeś? W ogóle byłeś z tym u lekarza? 

Ja tego nie słyszałam co tu piszesz o tej diecie i takim jej efekcie..

Może masz taka słaba ciepłotę i taka twoja przypadłość? Może warto zrobić Doplera? Ja bym to skonsultowała jakkolwiek z lekarzem. 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...