Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Od 4 lat mam brązowe plamienie ze skrzepami od 20 do 23 dnia cyklu. Później plamienie ustaje i 26 dnia cyklu pojawia się okres, który trwa 2-3 dni. Wcześniej przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne przez 6 lat. Plamienia pojawiły się po ich odstawieniu. Staram się o ciążę od 1,5 roku, bezskutecznie. Miałam robioną histeroskopię, która nic nie wykazała, drożność jajowodów ok, hormony ustabilizowane - biorę eutyrox 50 na niedoczynność tarczycy i pół tabletki dostinexu raz w tygodniu na nieznacznie podwyższoną prolaktynę. Owulację mam w 11 dniu cyklu, potwierdzona monitoringiem. Progesteron badany kilka razy 7 dni po owulacji - wynik zawsze powyżej 20 czyli w normie. Lekarz przypisał mi duphaston 2x dziennie od 15 dnia cyklu, jednak plamienia nadal się pojawiały. W tym miesiącu miałam stymulację lamettą i brałam duphaston. Gdy zauważyłam beżowy śluz w 20 dc zaczęłam brać zamiast duphastonu luteinę 100 mg dopochwowo i uwaga - plamienie nie rozkręciło się. Moje pytanie brzmi czy mimo prawidłowego poziomu progesteronu wg norm laboratoryjnych przyczyną braku ciąży może być niedomoga lutealna? Dodam, że mąż przebsdany wzdłóz i wszerz, wszystko idealnie, genetyka też. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...