Skocz do zawartości
Forum

krzywa postawa pleców


Rekomendowane odpowiedzi

WItam, mam 16 lat i od zawsze miałem kompleks krzywych pleców, może lepiej jeśli to "przestawie"

2073670742_Beznazwy-1.png.74ffeb0f27e28037478b50e79b6026c8.png

A więc, jak widać mam bardzo wgięte plecy (i wyglądam tak jakbym się troche garbił?). Znalazłem jakieś ćwiczenia na "Pelvic Tilt" i nie jestem pewien czy mam doczynienia z tym samym. W którymś z tych wsztskich filmiku była o bólu podczas wykonywaniu brzuszków, mnie z kolei nic nie boli ale bez zablokowania o coś stóp nie potrafię zrobić ani jednego brzuszka. W dodatku kiedy położę się na podłodze jestem w stanie włożyć palce między odcinek lędźwiowy a podłogę, cała dłoń już się nie mieści (nie wiem czy to tak się nazywa; chodzi o część która jest najwyżej w stosunku do reszty pleców podczas leżenia). Moje pytanie brzmi czy faktycznie te ćwiczenia pomogą?

 

Dzięki i miłego tygodnia

Odnośnik do komentarza

Ważna jest prawidłową postawa ciała podczas stania, chodzenia czy siedzenia. 

Same ćwiczenia nie pomogą, choć są niezbędne. 

Sam nie ćwicz, bo możesz sobie zaszkodzić, ćwiczenia muszą być dobrane przez fizjoterepeutę. 

Ale najpierw musisz zrobić rtg kręgosłupa. Jeśli sam widzisz, że plecy masz "zgarbione", można podejrzewać kifozę, wszystkie nieprawidłowości lordozy kręgosłupa wyjdą na zdjęciu.  

Przed Tobą wiele lat ćwiczeń i dbanie o postawę, będzie efekt, ale musisz być konsekwentny. 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie ćwiczenia muszą zostać dobrane przez fizjoterapeutę. Przydałoby się skorzystać z wizyty lekarza co on by Ci doradził, jaka rehabilitacja, jakie ćwiczenia.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...