Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia równowagi


Gość Agnes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku miesięcy borykam się z zaburzeniami równowagi . Męczą mnie one praktycznie codziennie uczucie jakby chodzenia po łóżku wodnym , zapadanie się. Dopóki rano leżę w łóżku jest wszystko w porządku, gdy juz wstanę to po jakiejś godzinie się zaczyna. Badania krwi w porządku oprócz trochę niskiego żelaza, kardiologicznie wszystko ok , tomograf głowy mialam robiony bez kontrastu tez wszystko w porządku, badanie sluchu ok . Naprawdę nie wiem co może być, za tydzień jestem umówiona na badanie VNG , gdyż laryngolog stwierdził że to może być blednik . Miał ktoś tak z państwa? Czy to wszystko wina blednika ? Dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza

Nie napisałaś ile masz lat, bo takie objawy czasem towarzyszą manopauzie, więc jeśli badanie błędnika nic nie wykaże, warto zbadać poziom hormonów. Niektóre leki też mogą powodować zawroty głowy, więc też warto sięgnąć pamięcią, czy od pewnego czasu nie bierzesz innego leku lub jego zwiększoną dawką. 

Odnośnik do komentarza

Nie ma co gdybać, bo  nie znamy przyczyny. 

Ja znam dwa takie przypadki, wiem, że minęło po leczeniu, Ty dość długo wyjaśniasz przyczynę, a może być różna, tak, że po kolei musisz wykluczać przyczyny, aż trafisz na właściwą. 

Napisz, co wykaże to badanie.

Szkoda, że nie miałaś rezonansu z kontrastem, bo bez, nie pokazuje dokładnie. 

Rezonans odcinka szyjnego kręgosłupa zrób, jak to badanie nic nie wykaże. 

Odnośnik do komentarza

Ka-wa dobrze Jak będę po badaniu i będę miala wyniki to dam znać. Tk głowy bez kontrastu jest tak jakby miało wiarygodny ? Gdybym miała np guza to mogłoby tego nie wykryć? Już zaczynam się obawiać 

Odnośnik do komentarza

oblemy z rowniwagą od 3 miesięcy, najważniejsze badanie było właśnie VNG. Wyszło mi nieskompensowane osłabienie lewego błędnika. Reszta badań ok, w tym rezonans. Teraz Polvertic (betafin forte) i koniecznie ćwiczenia od laryngologa. Ciekawe ile to potrwa, ale podobno rehabilitacja najważniejsza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...