Skocz do zawartości
Forum

Co mam zrobić


Gość Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian

Witam. Jak mi na czymś zależy to staram się to osiągnąć lecz po długich staraniach po prostu czuję się już tym zmęczony i odpuszczam. Tłumacze sobie, że to nie ma sensu, że w moim życiu tak ma być. Nic do tej pory nie osiągnąłem... Jak wracam z pracy to spędzam czas sam z sobą w pokoju. Nawet dnie wolne potrafię przesiedzieć w swoim pokoju. Trwa to już jakieś 12 lat... Czuję się już tym wszystkim zmęczony...

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.05.2021 o 13:45, Gość Sebastian napisał:

po długich staraniach po prostu czuję się już tym zmęczony i odpuszczam.

Odnoszę wrażenie, że stawiasz sobie nieosiągalne cele. Może trzeba obniżyć poprzeczkę. Nie startować od razu na 1 miejsce tylko po kolei 3...2...1. 

W dniu 2.05.2021 o 13:45, Gość Sebastian napisał:

Tłumacze sobie, że to nie ma sensu, że w moim życiu tak ma być.

Co ma być i co nie ma sensu(?), bo nie rozumiem tego skrótu myślowego. 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Javiolla napisał:

Co ma być i co nie ma sensu(?), bo nie rozumiem tego skrótu myślowego. 

Nie chce się postarać by osiągnąć zamierzone cele. Łatwiej odpuścić niż się postarać, tendencja stosowana przez naprawdę wiele osób, dużo już takich spotkałam na swojej drodze. A i sama też kiedyś tak miałam, trochę oporów zresztą do tej pory potrafi się pojawić, z tym że i tak działam. Spełniam swoje marzenia, przełamuję opory, dlatego mam to co chcę mieć, coraz więcej, więcej i więcej... 

 

35 minut temu, Javiolla napisał:

po długich staraniach po prostu czuję się już tym zmęczony i odpuszczam

Żeby coś osiągnąć to się odpuszcza opór, nie działanie. Działać wytrwale, aż do zamierzonego efektu a nie na odwrót. Tak to się nic nie osiągnie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...