Skocz do zawartości
Forum

Jak czerpiecie radość z życia nie będąc idełaem ?


Gość Marek84

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu dobija mnie fakt, że zdałem sobie sprawę iż sporo mi brakuje do lansowanych w mediach ideałów z boskim ciałem i mocno zarysowaną szczęką.  Osobiście nie jestem brzydki, raczej taki średniak, wysportowany, wrażliwy z ambicjami. Z ciekawości wrzuciłem kilka zdjęć na photofeeler i mam oceny od 7 do 9, jednak do ogólnie przyjętych ideałów mi daleko. Jak sobie z tym radzić, nie popadać w depresję, mając świadomość bycia tym gorszym sortem ? Pytam poważnie, proszę darować sobie idiotyczne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Marek84 napisał:

Od pewnego czasu dobija mnie fakt, że zdałem sobie sprawę iż sporo mi brakuje do lansowanych w mediach ideałów z boskim ciałem i mocno zarysowaną szczęką.

Te super ładne twarze, zarysowane szczeki i mega sylwetki to efekty z reguły photoszopów i innych programów do "profesjonalnej" obróbki. Jaki jest sens więc tym się sugerować? Moim zdaniem zaden.  Sprobuj sobie podrasować całkiem udane zdjęcie a zobaczysz rożnicę.

 

Godzinę temu, Gość Marek84 napisał:

do ogólnie przyjętych ideałów mi daleko

Nie ma ideałów, Każdy, absolutnie każdy ma jakieś wady. Nie wmawiajmy sobie ze jest inaczej, bo nie jest.

Godzinę temu, Gość Marek84 napisał:

Jak sobie z tym radzić, nie popadać w depresję, mając świadomość bycia tym gorszym sortem ?

Jeżeli tak o sobie uważasz to masz problem natury niskiej samooceny i to kwalifikuje Cie do potencjalnej wizyty u terapeuty. I ja też piszę Ci poważnie.

Pozdrawiam!

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość Marek84 napisał:

Jak sobie z tym radzić, nie popadać w depresję, mając świadomość bycia tym gorszym sortem ? 

Pokochać siebie takim nieidealnym, bo każdy, naprawdę każdy jest nieidealny. Tutaj pomoże tylko ciężka praca nad podwyższeniem poczucia własnej wartości. Gorszym sortem jest ten, kto się tak czuje i tyle. 

4 godziny temu, laurette napisał:

Te super ładne twarze, zarysowane szczeki i mega sylwetki to efekty z reguły photoszopów i innych programów do "profesjonalnej" obróbki.

W punkt. Nawet oglądałam o tym kiedyś reportaż ? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Marek84

Te kwadratowe szczęki to nie tylko obróbka, przecież mnóstwo jest takich facetów i w towarzystwie widać jaki to potężny afrodyzjak. Średni facet może całą rozmowę błyszczeć intelektem a taki przystojniak palnie nawet coś głupiego a i tak widać zachwyt w oczach kobiet. Trzeb się z tym pogodzić, choć łatwo nie jest.  Absolutnie to nie jest zazdrość, jedynie żal do własnego szczęścia, że akurat słabszy los na loterii genów. Rozumiem kobiety w 100%, mi też podobają się te zgrabne, ładne, wrażliwe, mądre, więc naturalną sprawą jest, że skoro mogą wybierać to też wybiorą przystojniejszego. Ja radzę sobie w ten sposób, że unikam kobiet jako potencjalny partner (przyjaciółek mam mnóstwo), pomagam zwierzętom i postanowiłem nie mieć dzieci aby nie podzieliły mojego losu. Jednak depresja chyba mnie dopada, po prostu życie mnie męczy, wszystkie myśli sprowadzam do tego, że przegrałem życie. Jedynie ta pomoc potrzebującym jest taką siłą napędową.

Odnośnik do komentarza
Gość Dariusz
21 godzin temu, laurette napisał:

Te super ładne twarze, zarysowane szczeki i mega sylwetki to efekty z reguły photoszopów i innych programów do "profesjonalnej" obróbki. Jaki jest sens więc tym się sugerować? Moim zdaniem zaden.  Sprobuj sobie podrasować całkiem udane zdjęcie a zobaczysz rożnicę.

Kwadratowa szczęka to motyw znany mi głównie z tego forum. Nikt normalny się tym nie przejmuje bo w realnym życiu nie ma to najmniejszego znaczenia.

16 godzin temu, Javiolla napisał:

Te super ładne twarze, zarysowane szczeki i mega sylwetki to efekty z reguły photoszopów i innych programów do "profesjonalnej" obróbki. Jaki jest sens więc tym się sugerować? Moim zdaniem zaden.  Sprobuj sobie podrasować całkiem udane zdjęcie a zobaczysz rożnicę.

Niektórzy ludzie są naprawdę brzydcy i wtedy to co piszesz nie ma znaczenia bo ktoś może być wartościowy i czuć się kimś gorszym. W przypadku zwykłej osoby prawdziwym problemem (jeśli to nie fake) jest brak zalet poza wyglądem i to już ciężej przeskoczyć.

16 godzin temu, Javiolla napisał:
21 godzin temu, laurette napisał:

Te super ładne twarze, zarysowane szczeki i mega sylwetki to efekty z reguły photoszopów i innych programów do "profesjonalnej" obróbki.

W punkt. Nawet oglądałam o tym kiedyś reportaż ?

Żaden facet się tym nie przejmuje. Częściej u kobiet widać presję na bycie idealną. Dla mężczyzny wystarczy bycie średnim z twarzy a resztę efektów osiąga się rozwojem intelektualnym i siłką. Problem autora jest trollingiem niskich lotów.

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Ideały nie istnieją. Sami tworzymy ideały, ale dla każdego ideałem jest ktoś inny z wyglądu i z charakteru. Chcesz mieć kwadratową szczękę bo to twoim zdaniem zagwarantowałoby ci powodzenie? Więc zrób sobie operację. A później sam sie przekonasz czy dzięki takiej zmianie masz wieksze powodzenie. Moim zdanie lepiej mieć przy sobie mężczyznę który ma poukładane w głowie i z którym sa tematy do rozmów niż faceta z kwadratową szczęką ... i to wszystko co taki facet sobą prezentuje. Jednak wolałabym mężczyznę z mózgiem jak faceta z kwadratowa szczęką. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość Marek84
5 godzin temu, Gość Loraine napisał:

Ideały nie istnieją. Sami tworzymy ideały, ale dla każdego ideałem jest ktoś inny z wyglądu i z charakteru. Chcesz mieć kwadratową szczękę bo to twoim zdaniem zagwarantowałoby ci powodzenie? Więc zrób sobie operację. A później sam sie przekonasz czy dzięki takiej zmianie masz wieksze powodzenie. Moim zdanie lepiej mieć przy sobie mężczyznę który ma poukładane w głowie i z którym sa tematy do rozmów niż faceta z kwadratową szczęką ... i to wszystko co taki facet sobą prezentuje. Jednak wolałabym mężczyznę z mózgiem jak faceta z kwadratowa szczęką. Pzdr

Jednak kobiety szukają i z mózgiem i z kwadratową szczęką. Nie wierzę, że którejkolwiek z koniet nie spodobałby się np. taki facet:

https://www.iheartradio.ca/news/chad-brownlee-dumped-by-label-after-controversial-tweet-1.12673322

Odnośnik do komentarza

Wymyśliłeś sobie bajkę i tak ją teraz opowiadasz. Specjalnie wstawiłeś twarz z atrakcyjnymi rysami ale z pozostałością która się prezentuje znacznie słabiej? Doradzam zmianę kursu bo takimi niskimi lotami daleko nie polecisz.

Ale skoro już mowa o atrakcyjności to znam mężczyznę, bardzo brzydki, twarz byle jaka, dość przy tuszy po rzuceniu palenia ale jednak w dziwny sposób atrakcyjny dla kobiet. I jak to wyjaśnić? Hmmmm ?

Odnośnik do komentarza
Gość Marek84
12 minut temu, TakaJakaś7 napisał:

Ale skoro już mowa o atrakcyjności to znam mężczyznę, bardzo brzydki, twarz byle jaka, dość przy tuszy po rzuceniu palenia ale jednak w dziwny sposób atrakcyjny dla kobiet. I jak to wyjaśnić? Hmmmm ?

Bogaty albo mega dobry w łóżku ? Dlaczego zaklinacie rzeczywistość ? Przecież to normalne i widać to na ulicach, że pary są najczęściej dobrane na podobnym poziomie atrakcyjności.

Odnośnik do komentarza
Gość Dariusz
6 godzin temu, Gość Marek84 napisał:

Gość Dariusz, mało wiesz o kobietach i ich wymaganiach, albo po prostu nie masz wśród znajomych tych naprawdę atrakcyjnych.

Atrakcyjność to subiektywne pojęcie. Kobieta atrakcyjna dla Ciebie może być dla mnie nieładna i odwrotnie. Średnie kobiety (czyli takie, których jest najwięcej i mieszczą się w normach społecznych) są zwykle ładne i mają średnich facetów, którzy odpowiadają im z wyglądu. Twój problem polega na tym, że to Ty mało wiesz o wymaganiach kobiet i chcesz być z najładniejszą chociaż sam nie jesteś najprzystojniejszy. Wydaje Ci się, że atrakcyjny facet musi mieć kwadratową szczękę. Uwierz, że znam wielu facetów myślących w ten sposób tylko zamiast szczęki mają inną wymówkę na to, że kobiety ich nie chcą. Twoim zadaniem jest zauważenie i zmiana tego co naprawdę powoduje, że nie masz dziewczyny. Nie wiesz czym są prawdziwe problemy w związku bo dla Ciebie najważniejszy jest wygląd. Kobiety gardzą osobami, które tak myślą. Poza tym jesteś niepewny siebie a to odbija się na Twojej mowie ciała, mimice i zapachu, którego świadomie nie odbieramy ale mózg bierze je pod uwagę. Nasze myślenie i zachowanie jest ściśle związane z substancjami działającymi w mózgu. Ludzki organizm jest pełen endogennych psychotropów, które mają konkretne odzwierciedlenie w tym jak działamy a inni to widzą chociaż większość umie świadomie obserwować tylko wybrane elementy.

4 godziny temu, Javiolla napisał:
8 godzin temu, Gość Dariusz napisał:

Niektórzy ludzie są naprawdę brzydcy

Masz chyba na myśli ludzi ze zdeformowaną twarzą. O nich raczej nie jest ten temat.... jak domniemam. 

Po prostu wyraźnie brzydszą od średniej. Część ludzi rodzi się z twarzą, w której poszczególne elementy do siebie nie pasują, nos ma brzydki kształt, oczy są jak szparki albo ich kąciki są osadzone w dół. Przykładami takich ludzi mogą być np Zdzisław Kręcina albo Dorota Wellman. Tacy ludzie też mogą sobie radzić, mogą mieć wartościowe wnętrze i tym przyciągać partnerów.

1 godzinę temu, Gość Marek84 napisał:

Jednak kobiety szukają i z mózgiem i z kwadratową szczęką. Nie wierzę, że którejkolwiek z koniet nie spodobałby się np. taki facet:

Zależy jakie kobiety. Oczywiście, że wartościowa dziewczyna może mieć taką preferencję i nie móc jej przeskoczyć ale gust jest zwykle bardziej elastyczny, Na przykład większość mężczyzn preferuje kobiety bez cellulitu ale wiele kobiet go ma i to nie przeszkadza ich facetom albo przeszkadza ale nie jest to aż takie ważne żeby przekreślać kogoś z tego powodu. Bycie z osobą z wadami dodaje smaku relacji. Idealne osoby nie istnieją ale są takie, które są prawie idealne i zupełnie nie chciałbym takiej dziewczyny bo czułbym wtedy od siebie, że muszę być perfekcyjny zamiast być sobą. Zwykła dziewczyna z wadami ale w moim typie jest dla mnie stworzona a ideały są moim zdaniem dla płytkich ludzi, którzy w dodatku się nie akceptują.

Odnośnik do komentarza
Gość Dariusz
55 minut temu, Gość Marek84 napisał:

Bogaty albo mega dobry w łóżku ? Dlaczego zaklinacie rzeczywistość ? Przecież to normalne i widać to na ulicach, że pary są najczęściej dobrane na podobnym poziomie atrakcyjności.

To Ty zaklinasz rzeczywistość. Jest atrakcyjny bo dobry w łóżku? A skąd niby o tym wiadomo gdyby żadna go tam nie chciała? To wiadomo dopiero po fakcie. Bogaty ma większe szanse bo kobiety widzą to jako stabilizację życiową i autorytet. Bogactwo i fakt, że do tego doszedł składają się na jego atrakcyjność ale i tak taką osobę może wygryźć biedny artysta, który dzięki kreatywności i empatii połączonej z szaleństwem daje kobiecie niesamowite doznania emocjonalne. Zastanów się jak Ty w ogóle chcesz budować siebie i gdzie są Twoje atuty, na których powinieneś oprzeć swoją strategię.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gość Dariusz napisał:

Bogaty albo mega dobry w łóżku ?

Znów płytkość z Ciebie wychodzi bokiem. Coś się dorobił ale raczej średnio bogaty, jedno powinięcie nogi i może być biedakiem.

Wobec tego kolejny przykład: facet dość brzydki, kompleksy rysują się na twarzy, zadłużony tak że gdyby komornik go dopadł to do końca życia by wegetował (i tak wegetuje patrząc na Jego tryb życia).

W przypadku obu panów nie ma co mówić o tym czy dobrzy w łóżku. Aczkolwiek w przypadku drugiego to tak, całe życie przespał ?. A na serio to wpierw musieli jakoś zbajerować by zaciągnąć do łóżka. Tym razem jaką wymówkę wymyślisz? 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Dariusz
31 minut temu, Gość Marek84 napisał:
1 godzinę temu, Gość Dariusz napisał:

Atrakcyjność to subiektywne pojęcie.

Nieprawda.

Prawda. Myślisz inaczej bo jesteś ubogi wewnętrznie i szukasz sobie usprawiedliwienia.

32 minuty temu, Gość Marek84 napisał:

Są kobiety, które podobają się 99% mężczyzn i są takie, na które 99% nie spojrzy.

Skup się na życiu zamiast na skrajnościach bo takie myślenie do niczego Cię nie doprowadzi. Pisałeś, że jesteś średni z wyglądu a problemem jest dla Ciebie brak kwadratowej szczęki. To są problemy zastępcze, na których skupiasz się po to żeby nie dotrzeć do prawdziwego źródła Twoich problemów. Boisz się tego bo wiesz, że tak jest więc przyjmij to do wiadomości. Wtedy będziesz mógł iść dalej. Zatrzymując się na tym etapie sam sobie szkodzisz.

37 minut temu, Gość Marek84 napisał:

Nawet nie wchodzę w ten link bo po tytule widać, że to bezwartościowy śmieć. Po co zaprzątasz sobie głowę czytając blogi klasy D albo E zamiast skupić się na rozwiązywaniu swojego problemu ze sobą? To Cię jakoś przekonuje do utwierdzenia się we własnym zdaniu? Masz 37 lat a myślisz kategoriami 14 latka koniobijcy.

Odnośnik do komentarza
Gość Marek84
37 minut temu, Gość Dariusz napisał:

Prawda. Myślisz inaczej bo jesteś ubogi wewnętrznie i szukasz sobie usprawiedliwienia.

Skup się na życiu zamiast na skrajnościach bo takie myślenie do niczego Cię nie doprowadzi. Pisałeś, że jesteś średni z wyglądu a problemem jest dla Ciebie brak kwadratowej szczęki. To są problemy zastępcze, na których skupiasz się po to żeby nie dotrzeć do prawdziwego źródła Twoich problemów. Boisz się tego bo wiesz, że tak jest więc przyjmij to do wiadomości. Wtedy będziesz mógł iść dalej. Zatrzymując się na tym etapie sam sobie szkodzisz.

Nawet nie wchodzę w ten link bo po tytule widać, że to bezwartościowy śmieć. Po co zaprzątasz sobie głowę czytając blogi klasy D albo E zamiast skupić się na rozwiązywaniu swojego problemu ze sobą? To Cię jakoś przekonuje do utwierdzenia się we własnym zdaniu? Masz 37 lat a myślisz kategoriami 14 latka koniobijcy.

Jesteś niepoprawnym optymistą oderwanym od rzeczywistości. Piękne kobiety szukają pięknych mężczyzn i to jest naturalne, nie ma co tu rozstrzygać czy się oszukiwać. Problem pojawia się, gdy facet nieco powyżej średniej gustuje właśnie w tych pięknych (oczywiście również mądrych).

Odnośnik do komentarza
Gość Dariusz
59 minut temu, Gość Marek84 napisał:

Problem pojawia się, gdy facet nieco powyżej średniej gustuje właśnie w tych pięknych (oczywiście również mądrych).

Narcyzm i płytki charakter to rzeczywiście problem. W tej sytuacji psychoterapia może Ci pomóc i być może nie masz innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza

Nic mu nie pomoże bo to kolejne wcielenie incela vel BJZ vel książę. To forum powinno zniknąć a w zamian powinno powstać nowe, na którym ten zwyrol miałby zakaz pisania. Kilku osobom tutaj zależy, paru użytkowników na krzyż ma faktyczne problemy a cała reszta to twórczość tego trolla. Czyżby wp mu płaciło za sztuczne napędzanie ruchu bez względu jakim sposobem? 

Odnośnik do komentarza
Gość Marek84

To nie jest żaden trolling. Miałem nadzieję, że spotkam tutaj kogoś, kto miał lub ma podobne problemy. Wiem, że to jest bardzo płytkie, że podobają mi się tylko te ładne, zgrabne dziewczyny. Sam też dbam o formę, regularnie ćwiczę, może też dlatego. Próbowałem kiedyś związku z kobietą, która imponowała mi bardzo charakterem, ale bez pociągu fizycznego to nie przetrwało, czułem, ze krzywdzę Ją i siebie a kobieta musi czuć się piękną, kochaną i pożądaną. Ja jej tego mogłem dać.

Odnośnik do komentarza

Javiola - ja się z Tobą zgadzam że spora część ludzi ma dziś problem z niskim samoocena i słusznie czesto o tym piszesz.I na tym często polega terapia by ją reparowac...

Ale równie często terapia polega  na pozbywaniu się swojej "wspaniałości"  i lądowaniu na ziemi.

Budowaniu adekwatnej samooceny, adekwatnego obrazu rzeczywistości a w następstwie  - rozpoczęcie chwytania się tego, co realnie jest - realnych szans i  <tego> co realnie jest do zrobienia.. Puszczaniu różnych wyobrażeń ( ciążących  i opresyjnych) na temat tego kim powinno się byc, lub  co co osiągnąć... i jaka powinno się mieć szczękę ?, których trzymanie się odbiera życie.

 

To tak jakby w porze obiadowej , zamiast przygotować sobie normalny posiłek, lamentować że nie ma kawioru w lodowce i osuwać się z głodu ...

---

 szczęście to  jest jednak  bardziej taki ordinary meal - do którego zasiada się regularnie.

2 godziny temu, Gość Marek84 napisał:

Wiem, że to jest bardzo płytkie, 

 

Przynajmniej jesteś tego świadomy. Dla mnie jako kobiety czytanie  tezknot o kwadratowej szczęce z ust mężczyzny jest zenujace. Jest to infantylne i zastanawiam się jak radzisz sobie z poważniejszymi frustracjami życiowymi, gdy Cię napotykają.

Mi się nieraz wydaje że (odpukac) - ale gdyby nawiedziło nas kilka kataklizmów , to by niektórym naprostowalo przynajmniej właściwe miary rzeczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Agu napisał:

 równie często terapia polega  na pozbywaniu się swojej "wspaniałości"  i lądowaniu na ziemi.

Fakt. To jest to o czym pisałam wcześniej, ze gdy ktoś odsłoni swoje wady i niedoskonałość i w tym momencie nie dźwignie tego to leży i kwiczy. Pewna osoba mi kiedyś powiedziała, że nie lubi terapii bo tam się tylko wytyka błędy ?  To nie jest całkiem tak, jedynie ta osoba skupia się na tych błędach, nie chce sobie ich wybaczyć i dlatego lamentuje. A terapia na tym polega aby nas nauczyć jak radzić sobie z konsekwencjami własnych błędów, jak się na nich uczyć i jak z nich zrobić cos pozytywnego. Często jednak dana osoba nie ma zamiaru brnąc dalej, utknie na tym "wytykaniu", siedzi i wyje jak wilk do księżyca. Tymczasem jeśli się tego co napisałam wyżej nie nauczy, to stale będzie wpadać w bagno, będzie popełniać te same błędy. 

19 godzin temu, Gość Dariusz napisał:

Przykładami takich ludzi mogą być np Zdzisław Kręcina albo Dorota Wellman.

Nieeee no co chcesz od Doroty? To zwykła kobieta jakich dużo, z nadwagą jakich wiele. nie wiem o co Ci chodzi. Tak samo ten Kręcina... takich facetów po 40-tce jest mnóstwo. Przeciętny facet-serio ?  

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...