Skocz do zawartości
Forum

Jaki produkt na włosy przetłuszczające się?


Gość Kaśkaa23

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś dobrego na przetłuszczające się włosy. Stosowałam różne kosmetyki i niestety na dłuższą metę nic nie zdało egzaminu. Zależy mi na naprawdę dobrej skuteczności, dlatego interesują mnie produkty przebadane dermatologicznie. Byłoby dobrze, gdyby szampon był jak najbardziej ekologiczny. Macie coś sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza

Znam ten ból. Mi lekarka poleciła przerzucić się na dermokosmetyki od Klorane i faktycznie dopiero one pomogły. Przetestowałam różne ich produkty i jestem z każdego zadowolona. Na nadmiar wydzielanego sebum na pewno warto użyć seboregulujący szampon suchy z wyciągiem z pokrzywy. Jest przebadany klinicznie, więc możesz być spokojna o jego skuteczność. Ja cenię go za to, że został stworzony z poszanowaniem dla środowiska, dzięki czemu jest w pełni eko. Myślę, że i u Ciebie zadziała równie dobrze.  

Odnośnik do komentarza

O proszę, też go stosuję :) Natrafiłam na niego w aptece i przyznaję, że wzięłam go na testy, bo nie znałam wcześniej marki Klorane. Okazało się, że idealnie sprawdził się w kontekście moich przetłuszczających się włosów. Fajne jest to, że nadmiar sebum zostaje zaabsorbowany już w ciągu dwóch minut, a przy okazji nie trzeba tak często myć włosów. Sama stawiam w dużej mierze na ekologię, więc ta oszczędność wody jest dla mnie naprawdę ważna.   

Odnośnik do komentarza

Ja stosowałam różne produkty od Klorane i jestem bardzo zadowolona.  Zaczęłam od szamponu z chininą i jak już wzmocniłam moje włosy, to też zaczęłam stosować ten suchy szampon seboregulujący. Nie sądziłam, że efekty przyjdą aż tak szybko. Dla mnie bardzo ważne jest to, że są to produkty ekologiczne. Nie ukrywam, że eleganckie opakowania też skłaniają do zakupu ? 

Odnośnik do komentarza

tak zdecydowanie musisz mieć szampon, który porządnie oczyszcza i reguluje wydzielanie się sebum na głowie. Ja również jestem fanką Klorane a dokładnie tej serii z pokrzywy. Delikatnie myje, fajnie się pieni i pozostawia skórę głowy i włosy idealnie umyte. Według mnie to jeden z lepszych szamponów w tej półce cenowej. tak zdecydowanie musisz mieć szampon, który porządnie oczyszcza i reguluje wydzielanie się sebum na głowie. Ja również jestem fanką Klorane a dokładnie tej serii z pokrzywy. Delikatnie myje, fajnie się pieni i pozostawia skórę głowy i włosy idealnie umyte. Według mnie to jeden z lepszych szamponów w tej półce cenowej.

Odnośnik do komentarza
Gość maksi49493

Dziewczyny mają rację! Jeśli walka z tłustymi włosami (potocznie mówiąc) to tylko i wyłącznie Klorane. Myślę, że dobre działanie tych produktów to przede wszystkim świetny skład, bo dużo tam składników pochodzenia naturalnego. Dla mnie kosmetyki warte polecenia!

Odnośnik do komentarza
Gość kaja9049

U mnie Klorane w łazience gości już od dawna, a przygodę z ich produktami zaczęłam już w domu rodzinnym, bo mama kupowała produkty tej firmy. Mam wrażenie, że działanie z biegiem lat jest jeszcze lepsze i bardzo doceniam ekologiczne rozwiązania firmy.

Odnośnik do komentarza

Oryginalna tutaj nie będę, bo również uważam, że jedyną opcją, jaka się sprawdzi, jest seria z organiczną pokrzywą od Klorane. W problemie przetłuszczających się włosów najważniejsze jest to, aby działać seboregulująco, tak aby z każdym myciem włosy pozostawały coraz dłużej świeże.

Odnośnik do komentarza

Moje włosy przetłuszczały się tak mocno, że wymagały mycia dwa razy dziennie. Stwierdziłam, że nie mogę tego ignorować i zaczęłam poszukiwać sposobów na przedłużenie ich świeżości. W taki sposób metodą prób i błędów natknęłam się na Klorane pokrzywowy. Od razu kupiłam całą serię dermokosmetyków - szampon i maskę do skóry głowy. Najbardziej zaskoczyła mnie konsystencja maski - jest to puder!Moje włosy przetłuszczały się tak mocno, że wymagały mycia dwa razy dziennie. Stwierdziłam, że nie mogę tego ignorować i zaczęłam poszukiwać sposobów na przedłużenie ich świeżości. W taki sposób metodą prób i błędów natknęłam się na Klorane pokrzywowy. Od razu kupiłam całą serię dermokosmetyków - szampon i maskę do skóry głowy. Najbardziej zaskoczyła mnie konsystencja maski - jest to puder!

Odnośnik do komentarza

Zwróć uwagę na dermokosmetyki ze składem na bazie naturalnych wyciągów od Klorane. Mi pomogły uporać się z tym problemem i już po dwóch tygodniach stosowania zauważyłam, że włosy są świeże dłużej ?

Odnośnik do komentarza

Jak mam być szczera to wcale się nie dziwię, że tyle osób bardzo pozytywnie wypowiada się o Klorane. Już sam skład, gdzie w większości są naturalne składniki jest godny uwagi. Też trzeba przyznać, że dermokosmetyki są dużo skuteczniejsze. Już nie muszę myć włosów tak często jak wcześniej, dłużej zachowują świeżość.

Odnośnik do komentarza

Ogółem trzeba też pamiętać o tym, że włosy przetłuszczające się i tak potrzebują nawilżenia. Mimo że pozbywamy się z nich 'oleju' to warto pomyśleć o olejowaniu włosów co jakiś czas, na przykład olejkiem z czarnuszki bądź awokado. Są one dostępne np z tej firmy - https://www.rossmann.pl/szukaj?Search=arganove&Page=1&PageSize=24. Spróbuj robić sobie taki zabieg chociaż raz na 2 tygodnie i sprawdź czy to coś pomaga. Dodatkowo staraj się używać delikatnych szamponów które nie podrażniają skóry głowy.

Odnośnik do komentarza
Gość Dzwoneczka
W dniu 7.06.2021 o 08:26, Tamagotchi napisał:

A ja z kolei słyszałam, że w takiej sytuacji warto myć włosy "metodą kubeczkową". Trochę szamponu i wody mieszać w buteleczce/kubeczku/słoiczku i dopiero nakładać na włosy, aby ich tak nie atakowąć.

przy okazji warto zażywac na lepszą regenerację drażetki Merz Special. Dedykowane są na włosy właśnie

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwunia
W dniu 1.02.2022 o 04:30, Gość Marta A. napisał:

ja te draże Merz Special właśnie w ciąży zaczęłąm łykać, bo brakowało mi witamin, Teraz regularnie biorę 2 razy dziennie i jestem zadowolona

a drogo wychodzi?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...