Skocz do zawartości
Forum

Odnawialna kontuzja stawu skokowego


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pół roku temu podczas meczu doznałem kontuzji stawu skokowego - skrecenie. Od tamtego czasu nic się nie działo, trenowałem, biegałem grałem na treningach. Od 3 tygodni praktycznie co mecz/trening po około godzinie gry odczuwam ból jak podczas skręcenia, kostka puchnie lecz jestem w stanie dalej chodzić. Gram w stabilizatorze. Macie może jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić? Nie ukrywam bardzo chciałbym kontynuować aktywny tryb życia a najbardziej zależy mi na piłce. Pytałem o rechabilitacje - przez covid trzeba machać noga w domu (nie ukrywam troche ćwiczyłem a kostka dalej jest jaka jest). 

Odnośnik do komentarza
Gość MarekWoźniak

Hej, przede wszystkim staw potrzebuje regeneracji, a zbytnie przyspieszenie niezbędnego procesu rehabilitacji może spowodować pogorszenie problemów i dłuższy proces dochodzenia do zdrowia. Warto też postawić na sprawdzone, dobre miejsce. Mogę z własnego doświadczenia z barkiem/kolanem powiedzieć, że warto zaufać lekarzom z www.iortopedia.pl ?

Odnośnik do komentarza

U mnie było, najpierw ból w stawach, później doszło strzelanie, kilku roumatologów, wynik roumatoidalny OK, tabletki i zastrzyki przeciwzapalne, podejrzenie łuszczycowego zapalenia stawów wkroczył Metotab, Depomedrol i zastrzyki, coraz większe dawki leków reakcji zero, załamany szukałem pomocy w medycynie naturalnej leki diety (od diety optymalnej która w sumie mi jeszcze bardziej zaszkodziła), po przeczytaniu wielu artykułów to co mi pomogło (nie mówię że każdemu pomoże, jeżeli stawy są już zniszczone ze zmianami i zwyrodnieniami tego już nic nie cofnie) ale chorobę można opanować,a na każdego działa co innego) trafiłem na dobrego ortopedę z Poznania doktora Wojciecha Ratajczaka przyjmuje na ul.Grunwaldzkiej zalecił mi  stosowanie olejków CBD a dokładnie olej CBD 5 % decarboxylated  i maść konopna Themrolka extra kupiłem w aptece  konopnej  w Poznaniu Konopna Farmacja podejrzewam że można zamówić z ich strony  także na chwilę obecną ten zestaw spisuje się rewelacyjnie. wcześniej byłem tylko na tabletkach przeciwbólowych a teraz wystarczy mi tylko jedna dziennie

Odnośnik do komentarza

Nowoczesny sport ma w sobie to, że niestety jest kontuzyjny  ? Sama kiedyś podczas treningu źle stanęłam i koniec - leczenie kontuzji trwało 3 miesiące, a stabilizatorów będę musiała używać do końca życia. No ale czego się nie robi dla pasji? Proponuję Ci najpierw udać się do ortopedy, a potem właśnie poszukać w sklepach dobrego stabilizatora (szukaj najlepiej w sklepach internetowych typu https://nowoczesnysport.pl/ , bo będzie taniej niż stacjonarnie) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...