Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, za 2 tygodnie piszę maturę. Jestem w ciężkim stanie psychicznym, ale zdecydowałam się podjąć próbę podejścia do egzaminów. Leczę się od niecałych dwóch lat z miernymi efektami. Od około 7 roku życia cierpię na zaburzenia psychosomatyczne i silną nerwicę. Od 6 lat choruję na depresję, a od 3 lat na ciężką depresję z silnym lękiem. Mam bardzo silne ataki paniki, ataki lęku i psychozy. Wcześniej nie decydowałam się na pobyt w szpitalu, ale teraz wchodząc w dorosłość uniemożliwia mi to utrzymywanie się, bo nie mogę wstać z łóżka i mam problemy z codziennymi aktywnościami, takimi jak np. umycie się oraz logiczne myślenie, czy zapamiętywanie najprostszych rzeczy. Jestem ciągle zmęczona i chce w końcu zacząć normalnie żyć i funkcjonować w społeczeństwie, mieć energię i chęci do życia. Leki mi nie pomagają i od dwóch lat ani razu nie były dobrze dobrane (może mieć to związek z moim uzależnieniem od hydroksyzyny w wieku 14 lat, które udało mi się pokonać, ale przez to mam duża tolerancję na środki psychoaktywne w dużych dawkach). Utrata pamięci i urojenia w postaci śledzenia czy podsłuchiwania już mnie przerastają. Zdecydowałam się na pójście do szpitala psychiatrycznego po egzaminach na studia. Proszę o pomoc w znalezieniu jak najlepszego szpitala na NFZ na terenie Polski.

Odnośnik do komentarza

Współczuję sytuacji. Niestety nie wiem jaki szpital jest najlepszy. Proponuję wyszukać wszystkie w kraju i lecieć po kolei czytając opinie na ich temat. Ja ze swojej strony odradzam w Gdańsku.

Na marginesie: nic nie piszesz o terapii, a ona jest niezwykle ważna, wręcz kluczowa w leczeniu.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za odpowiedź☺️
Próbowałam szukać w ten sposób, ale szczerze ciężko cokolwiek wywnioskować. Jeśli chodzi o terapię- jest częścią mojego leczenia (pisząc o leczeniu miałam na myśli również terapię, przepraszam mój błąd).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...