Skocz do zawartości
Forum

Wysokie próby wątrobowe


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 30 lat ostatnio wykonalem sobie kontrolne badania krwi i wszystko byłoby ok gdyby nie wyniki prób watrobowych. A prezentuja sie tak: ALT106,9   AST 50   GGTP115,7 bilirubina calkowita 1,51

Fakt nie prowadze szczególnie zdrowego trybu życia alkohol jest co jakis czas tluste jedzenie tez sie trafi oraz mam nadwage. Tylko pytanie czy te wynimi to kwestia zlych nawyków czy to co mi sie udalo wyczytac byc moze jakieś wzw lub sam juz nie wiem, poprostu nie wiem czy mam sie az tak martwic czy da sie zejsc z wynikami do poziomu. 

Odnośnik do komentarza

Te wysokie próby są generalnie od alkoholu. 

Możesz zejść do normy jeśli zrezygnujesz z alko, zdrowo będziesz się odżywiał i dbał o prawidłową wagę. Ale w tym najbardziej szkodzi Ci alko. I te wyniki mówią o nadużywaniu alkoholu. 

Odnośnik do komentarza

Sytuacja jest poważna wy wyniki wskazują na stan zapalny wątroby, koniecznie musisz trafić do specjalisty

Przynajmniej żeby wiedzieć co jej tak szkodzi, plagą jest niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby i jeśli masz nadwagę to całkiem to może być możliwe, ale wato sprawdzić czy to nie jakiś wirus. Prawdopodobnie czeka cię leczenie i to co już można Ci polecić to Menavitin liver który w składzie  ma 1-MNA.

Opierając się na wynikach badań przedklinicznych i wczesnych klinicznych, potencjalne wskazania terapeutyczne dla doustnych terapii systemowych 1-MNA obejmują m.in.: dyslipidemię, miażdżycę, zawały serca, leczenie zaburzeń gastrycznych czy też choroby zapalne takie jak niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (ang. Non-alcoholic steatohepatitis, NASH), tętnicze nadciśnienie płucne (ang. Pulmonary arterial hypertension, PAH). W badaniach przedklinicznych, 1-MNA wykazał zdolność do wpływania na biomarkery ryzyka sercowo-naczyniowego, a poprzez wykazanie unikalnej zdolności do stymulowania produkcji endogennej prostacykliny (PGI2), 1-MNA wykazał działanie przeciwzakrzepowe, polepszał funkcjonowanie śródbłonka i chronił przed powstawaniem uszkodzeń żołądka.

Emitent w dniu 10 lipca 2019 r. otrzymał wyniki badania przedklinicznego w modelu zwierzęcym STAM we wskazaniu NASH, przeprowadzonym za pośrednictwem spółki zależnej Cortria Corporation z siedzibą w USA. W wyżej wymienionym modelu, otrzymano pozytywny, istotny wpływ na kluczowe parametry rozwoju niealkoholowego stłuszczeniowego zapalenia wątroby. Określono zakres efektywnych dawek leku 1-MNA w badanym modelu pomiędzy 200 mg/kg a 800 mg/kg.

1-MNA w badanym modelu zwierzęcym STAM potwierdził aktywność we wskazaniu NASH oraz w obniżaniu zwłóknienia wątroby. Biorąc pod uwagę, powyższe wyniki oraz wyniki fazy II w dyslipidemii, w zakresie wysokiego bezpieczeństwa oraz istotnie statystycznego wpływu na marker stanu zapalnego TNF-α (obniżanie TNF-α jest istotne dla uzyskania korzyści terapeutycznych w chorobie NASH), 1-MNA jest obiecującym kandydatem na lek we wskazaniu NASH oraz w leczeniu zwłóknienia wątroby.

Zwłóknienie wątroby jest odpowiedzią organizmu na długotrwałe działanie czynnika uszkadzającego wątrobę i występuje one nie tylko w NASH, ale również w przypadku przewlekłego wirusowego zapalenie wątroby typu B i C oraz alkoholowego i toksycznego uszkodzenie wątroby. Nieleczone zwłóknienie wątroby prowadzi do marskości wątroby oraz konieczności przeszczepu uszkodzonego narządu.
 

A tu więcej o 1-MNA

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...