Skocz do zawartości
Forum

Drętwienie prawej dłoni w nocy


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 2 tygodni walczę z drętwieniem prawej dłoni drętwieje mi koło godziny 3 w nocy lub 5 rano zalezy czasem palec środkowy czasem serdeczny oraz mały i lewa strona (prawej dłoni). nie ważne w jakiej pozycji sie położe jak juz zaczyna drętwieć to drętwieje musze wstać z kilka godzin rozchodzić i wtedy mogę iść spać.. Jedynie pomaga skierowanie ręki w dół (dziś w nocy nie pomogło) pomogła pozycja na wznak (często nie pomaga) Do tego dochodzi ból w okolicy łokcia dość silny i intensywny nasila sie kiedy skieruje ręke w dół żeby wróciło czucie. Lekarz przepisał mi leki Apo-Napro oraz alfarydyna biore regularnie oraz magnez i rehabilitacje Nie pomaga. Jutro mam wizyte u neurologa. Miał ktoś tak? Co to może być? Martwi mnie to gdyż mam dopiero 22 lata a juz takie problemy (ciężko pracuje fizycznie w innej pracy nie doznałem czegoś takiego) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Wydaje się, że to ma związek z ciężką pracą, czyli z przeciążeniem ręki. Musisz iść na chorobowe, żeby się przekonać. 

"Główną przyczyną drętwienia rąk jest uszkodzenie ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego. Może być również wynikiem uszkodzenia szyi bądź pleców. Do najczęściej wymienianych przyczyn zalicza się zespół cieśni nadgarstka, rwę barkową czy nadmiar stresu" 

Odnośnik do komentarza

Ja też męczyłem się z bólem, w końcu okazało się, że to był zespół cieśni nadgarstka. Zdiagnozowała mnie doktor Moczko z Orthos, a następnie wykonała zabieg. bardzo dokładna i miła pani doktor, a sam szpital zrobił na mnie super wrażenie. weź chorobowe, przebadaj się dokładnie... nie warto się męczyć :)

Odnośnik do komentarza

Proszę zgłosić się do lekarza. Moja mama miała podobną sytuację. Po badaniu z kontrastem wykryto u niej torbiel podpajęczynówkowy. Drętwieje niemalże cała połowa jej ciała po lewej stronie. Niestety jest to nieuleczalne, warto chociaż wiedzieć o jego istnieniu. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...