Skocz do zawartości
Forum

Strach przed zapaleniem pluc covidowym, duszności i ciagle zdenerwowanie..


Gość Zaniepokojony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaniepokojony

Dzien dobry, czy ktoś tez gdy przechodził covida miał ataki dusznosci ktore okazaly się lękowe? bo bał się tego zapalenia pluc ciezkiego..

Ja odkad zlapalem covida to mam dusznosci, nawet jak teraz przechorowałem (IGG wyszlo dodatnie przeciwciala) to i tak mam. Nie przekonalo nawet dobre RTG płuc ktore sobie zrobiłem nie dawno (pomoglo na chwile), nie wykrylo nic wszystko czyste. Dusznosci mam co 2 dzien, objawiaja się one jakby spłyceniem oddechu i jakby niemożnością nabrania głębszego wdechu. Co ciekawe te objawy zanikają wieczorami i noce przesypiam bez problemow. Saturacja na poziomie 99%, brak gorączki 36,3 temperatura, kaszlu praktycznie nie ma, od czasu do czasu odkaszle, i ciśnienie idealne krwi. A mimo tego ciągle strach i wspomniane duszności są. Jak się tego pozbyc? To się objawia w rózny sposób, pomijajac to co wyzej napisalem o wdechu itp, mam takie cos ze raz na jakis czas musze wziac glebszy oddech, wtedy jest chwilowa ulga az do kolejnego uczucia przytykania i gdy znow biore glebszy oddech to znow ulga. Ja juz przed laty mialem nerwice i objawialy sie tez dusznosciami, ale przeszlo to. Czy to teraz tez moze za tym stac nerwica?  A i jeszcze jedno gdy np cos innego mnie bierze np ból gardła czy tam stawów to dusznosci cudownie mijaja.. skupiam się na tych objawach a dusznosci znikaja. I sa dni kiedy w ogole nie mam dusznosci jak np wczoraj. Mieliscie tez taka przypadlosc po covidzie? Albo strach przed ponownym zachorowaniem, tydzien temu bylem w szpitalu na tych badaniach wspomnianych i boje sie ze znow przywlokłem wirusa.. rodzinny lekarz uspokaja ze przez 3 meisiace te przeciwciala powinny mnie chronic (IGG) ale jak czytam o tym wariancie brazylijskim że to nie ochroni.. to juz czuje lęk.. 

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej mogą to być objawy pocovidowej nerwicy lękowej. 

Jak sam sobie nie radzisz, powiedz lekarzowi niech Ci przepisze jakiś lek wyciszający lęki. 

Albo spróbuj nie skupiać się na strachu, z czasem samo minie. Daj sobie czas. Może picie dziurawca by Cię trochę wyciszyło. 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...