Skocz do zawartości
Forum

Autyzm


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o poradę. Mieszkam za granicą mam 10 letniego syna. Szkoła skierowała go na badanie żeby sprawdzić czy ma autyzm(mial problemy z zachowaniem nie słuchał się nauczycielki, itp). Teraz jest starszy i jest ogromna poprawa. Czekaliśmy kilka lat na to badanie. Proszę mi powiedzieć wszystko odbyło się przez tel. Tzn wywiad przez telefon. Kazali nam nagrać video 15 minut jak syn gra w gry i rozmawia z jednym z rodziców. I stwierdzili u niego Autyzm. Wysłali mi raport odrazu z diagnozą. Ale w tym raporcie kilka rzeczy się nie zgadza. Wywiad był w języku angielskim i źle sformułowali kilka odpowiedzi. Teraz są czasy Covid ale czy to jest w porządku rzeby nie zobaczyć dziecka osobiście nie porozmawiać z nim i zdiagnozować? 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Ania napisał:

Teraz są czasy Covid ale czy to jest w porządku rzeby nie zobaczyć dziecka osobiście nie porozmawiać z nim i zdiagnozować? 

Nie jest, ale takie mamy czasy, jak sama napisałaś?

Ta diagnoza w niczym mu raczej nie zaszkodzi. 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli są informacje które nie zostały poprawnie zapisane bo badanie  to teleporada to proszę się zorientować w prywatnych klinikach gdzie zapewne by panią i dziecko przyjęto, a także raport pewnie by zapisali w dwóch językach na pani potrzeby. Niestety ale teleporady nie są nigdy poradą i zbadanie w bezpośredni sposób. Pzdr

Odnośnik do komentarza

W przypadku podejrzenia autyzmu to żeby taką chorobę potwierdzić niezwykle ważna jest odpowiednia i wnikliwa diagnostyka, która też wymaga czasu. Jak czytałam na https://badamydzieci.pl/porady/autyzm/badania-na-autyzm/ to tych badań jest naprawdę wiele. Nie tylko od strony neurologicznej, ale też laryngologicznej, okulistycznej czy nawet dermatologiczne. To już wiadomo, lekarz decyduje. Też jest mowa o badaniach genetycznych i z tego co czytam to zdecydowanie warto takie zrobić. Nie tylko będą pomocne w diagnozie i określeniu przyczyny zaburzeń, ale też na etapie leczenia.

Edytowane przez adek56
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...