Skocz do zawartości
Forum

Ponowne zamrożenie zimnego kurczaka


Gość Wiesia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Dziś dostałam od koleżanki z pracy 2 obrobione wiejskie kurczaki które były ubite 4 dni temu. Koleżanka po ubiciu je zamroziła i dziś mi je przywiozła zapakowane i zawinięte w reklamówki. Ze względu na to że miałyśmy nocną zmianę kurczaki 9 godzin spędziły w nocy w samochodzie a na dworzu było wtedy zależy godziny od - 1 do 3 stopni. Gdy je przywiozłam rano do domu zabrałam się od razy do porcjowania. Mięso było dość zimne i jeszcze gdzie nie gdzie miało lód, ale pachniało bardzo fajnie, takim swoiskim, świeżym mięsem. Koleżanka powiedziała że mogę je śmiało zamrozić że nic się stanie bo ona też tak robiła. Mówiła że duży wpływ ma to kiedy kurczak był ubity. Ja poporcjowanego kurczaka zawinęłam w woreczki i włożyłam do zamrażalki i tu rodzi się pytanie? Czy dobrze zrobiłam? Nie chciałabym się otruć. 

Odnośnik do komentarza

Można ale tylko lekko rozmrożone produkty (nie rozmrożone kompletnie) ponownie zamrozić, nie można np rozmrozić kurczaka i po dwóch dniach ponownie zamrozić, można się zatruć. 

W twoim przypadku jest inaczej gdyż od momentu uboju do zamrożenia nie mięło dużo czasu a nie rozmroziły się całkowicie więc bakterie nie zdążyły się jeszcze rozwinąć.

Dobrze będzie jeśli Pani po pierwsze rozmrozi tego kurczaka w przeciągu maksymalnie miesiąca po drugie rozmrozi koniecznie w lodówce w temperaturze max 5 stopni po czym dobrze je obgotuje lub usmaży, wtedy będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...