Skocz do zawartości
Forum

Helkobakter pyroli


Gość Beti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,Dzisiaj rano skończyłam antybiotyki po ciężkich dolegliwościach przy stwierdzonej helikobakterii .Najpierw miałam zapalenie jelita grubego i dostawałam lek xifaxan, oraz zalecona mi w trybie pilnym kolonoskopie, po zrobieniu jej nic nie wykryto .Bóle jednak wciąć dawały się we znaki ,pomimo pobytu na sor i zrobieniu różnych badań nic nie stwierdzono...(rtg,usg,tk z kontrastem,krew,mocz,)w obrazie trzustka i wątroba, woreczek żółciowy itd wszystko ok.

Nadal jednak źle się czułam i bolał mnie brzuch, prawie nic nie jadłam i nie wstawalam z łóżka. Pojechałam prywatnie na gastroskopie, w gastroskopie doktór pobrał wycinek do badania na helikobakterie. Kiedy byłam w gabinecie doktor powiedział że nie wie co mi dolego gdyż wszystko z żołądkiem wporzadku. Jednak kiedy wróciłam po godzinie do domu zadzwonił doktor i powiedział że jednak wyszło że mam helikobakterie i trzeba to leczyć antybiotykami .zapisał mi : 2×2 metronidazol 500mg ,2x1 ospamox 1000mg ,ulcamed, dexilant enterol .W tej chwili nie mam już pieczenia ale jestem bardzo słaba i nie mam apetytu, nie mogę nic prawie przełknąć, zmuszam się do jednej kanapki i trochę obiadu . Nie wiem co dalej robić,  boję się że mam raka... 

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, leczenie takich bakterii zazwyczaj nieco trwa... nie wiem jak z helicobakter ale widzę, że daje się ten sam lek co na zakażenia clostridium difficile. Znam przypadki walki z tą bakterią gdzie długie leczenie antybiotykami nie dało rady. Tu skuteczne jest za to przeszczepienie mikrobioty jelitowej, najlepiej preparatem Human Biome Institute, ta bakteria tam bytuje właśnie. I powoduje rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...