Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie prawdopodobieństwa ciąży. Ostatni stosunek z chłopakiem odbyłam około 10 tygodni temu. Od kilku miesięcy przyjmuję antykoncepcję dwuskładnikową, jednak krwawienia z odstawienia pojawiają się po 5-6 dniach, a producent sugeruje, że najczęściej po 2-3 dniach od końca blistra. Ale do rzeczy. Po stosunku, po około 3 tygodniach dostałam krwawienia z odstawienia, ale bardzo skąpego w porównaniu do poprzednich. Po 2 kolejnych tygodniach doszło do plamienia, które trwało 10 dni i przypominało momentami okres. Po zakończonym kolejnym blistrze w ogóle nie dostałam krwawienia (plamienie zakończyło się 4 dni przed końcem blistra). W międzyczasie wykonałam 6 testów ciążowych, pierwszy 2 tygodnie po stosunku, następne wykonywałam w odstępach około tygodniowych - wszystkie negatywne. Na ostatniej wizycie ginekologicznej na USG wyszła grubość endometrium 2mm, jednak lekarz zasugerował zrobienie kolejnego testu ciążowego (chociaż od stosunku minęły 2 miesiące), bo stwierdził, że niejeden lekarz się pomylił i nie zauważył tak zaawansowanej ciąży. Nie ukrywam, że tym stwierdzeniem lekarz napędził mi stracha. Ale czy to możliwe, żeby po takim czasie od stosunku lekarz mógł nie dostrzec, jeśli byłabym w ciąży? Tym bardziej, że w opisie zdjęcia napisał, że grubość endometrium wynosi tylko 2mm. I czy taka ilość testów rozciągnięta w czasie powinna dać mi pewność, że nie spodziewam się dziecka?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...