Skocz do zawartości
Forum

Gość a...z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, strasznie nurtuje mnie jedno zagadnienie zwłaszcza że nie ma konkretnej odpowiedzi w internecie. Tabletki antykoncepcyjne dwuskladnikowe podczas karmienia piersią - dlaczego nie zaleca sie ich brać w tym okresie, jaki wpływ mają na dziecko skoro składniki przenikają do mleka, jakie skutki uboczne mogą wystąpić i czy takie tabletki hamują laktację mimo karmienia dziecka? po porodzie dostałam tabletki jednoskładnikowe i brałam je przez 4msc, teraz kiedy powiedziałam lekarzowi gin. że powoli będę kończyć karmić przepisał mi dwuskladnikowe sylvie20 i wszędzie jest napisane że nie zaleca sie ich brać podczas karmienia piersia gdyż przenikają do mleka i skladniki maja zly wpływ na rozwój dziecka i teraz sie ciagle zastanawiam czy rzeczywiście szkodze dziecku i co sie moze stać jeśli nie odstawie dziecka od piersi biorąc te dwuskladnikowe tabletki. Bede bardzo wdzięczna za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Gość Natalia napisał:

Po co się truć, jak można inaczej zabezpieczać się bez hormonów. Proponuję diafragmę dopochwową Caya z żelem plemnikobójczym

Biorę tabletki od ok.10lat i nie mam z tym problemu poza tym pytanie nie było o formy antykoncepcji tylko o wpływ tabletek dwuskladnikowych na karmienie piersią i dziecko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...