Skocz do zawartości
Forum

Gość M...6

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 12 lat .jestem Adoptowana . Moi rodzice bardzo często się kłócą . Kłócą się totalnie o wszystko . Często sprawcą kłótni jest babcia u której mieszkamy. Osobiście marzę by się wyprowadzić ,nie dlatego nie babcia jest zła ale poprostu mój tata jej nie lubi i z tego robią się kłótnie. Aby uniknąć kłótni staram się wychodzić z domu jak najczęściej chociaż nie zawsze mi się to udaje bo mam 12 lat i po prostu rodzice się nie zgadzają na długie wypady poza domem tymbardziej że mam lekcje. Ponad to , mam 3 młodszego rodzeństwa ( ich prawdziwych dzieci) mój tata zawsze ich faworyzuje i tylko ich nie wyzywa tak jak mnie i mamę kiedy coś źle zrobimy. Mama jest o wiele lepsza i nie agresywna ale też nie mogę powiedzieć że jest jakaś cudowna bo niestety tak nie jest . W rodzeństwie poparcia nie mam ,ponieważ najstarszą siostra ma 6 lat i nawet jeśli to nie jest maluszek to i tak jest po stronie taty a reszta mojego rodzeństwa ma 3 i 1 lat . Mniej więcej Znacie już moją historię czy macie jakieś rady , albo poprostu co mam zrobić w tej sytuacji bo czasami nie daje rady( nie , jeszcze nie jest tak źle żebym coś sobie robiła bo myślę że jestem jeszcze silną ale wystarczy jeszcze malutko abym się złamała)

Odnośnik do komentarza

Cześć, to trudna sytuacja, bo ojciec całą złą energie wyładowuje na tobie i mamie. Może nie reaguje tak na młodsze rodzeństwo jeszcze, bo są po prostu młodsi. Być może mieszkanie z babcią jest dla niego tym co powoduje kłótnie, tak wynika z tego co napisałaś. Masz 12 lat i nie możesz jeszcze sama pójść do psychologa, ale możesz skorzystać z infolinii (numer na infolinię to 116 111) gdzie możesz porozmawiać z psychologiem. Radziłabym ci też porozmawiać z mamą aby zapisała cię do psychologa, a najlepiej do psychoterapeuty. Porozmawiaj z nią i poproś ją o to. To jest wszystko co moge ci doradzić. Możesz też porozmaiwać z mamą o tym jak się czujesz gdy ojciec was obraża. Dorośli między sobą muszą rozwiązywać problemy bez wciągania dzieci w swoje kłótnie czy jakieś awantury. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...