Skocz do zawartości
Forum

Człowiek kameleon pragnący atencji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

może ktoś się zna i miał podobny przypadek. Mam kumpla, którego określam mianem człowieka kameleona przez to jaki jest, podam przykłady: W towarzystwie w większym lub mniejszym gronie zawsze musi być najmądrzejszy i skupiać na sobie uwagę, podważa zdanie innych tak aby wyszło na jego i tylko gdy już nie ma argumentu przyznaje rację lub w ostateczności zaczna naginać rzeczywistość po to żeby wyszło na jego. Gdy ktoś ma coś do powiedzenia więcej niż on to nie daje mu dojść do głosu albo zaczyna wyśmiewać, wiecznie stawia się w świetle iż jest on panem życia i wgl jaki to z niego kozak, nie mając w ogóle pojęcia lub mało się znając na czymś przy następnym spotkaniu nagle jest znawcą tego, potrafi wymyślić jakąś historyjkę na bieżąco stawiając się, że on to jest gościówa. Usłyszawszy tylko jak ktoś mówi coś na jakiś temat, np. w towarzystwie gadam z kumplem innym na temat obstawiania meczy to po chwili ten wjeżdża z historią, że on zna ziomka który zarabia miliony na bukmacherce i co on to nie ma lub już chyba 3 razy słyszałem 3 wersje jednej historii bo 3 razy w innym towarzystwie. Jeśli ktoś podważa jego historię lub zaczyna zadawać pytania to odpowiada tekstem typu ''no to nie opowiadam dalej jak nie wierzysz" lub po prostu urywa temat i się nie odzywa tak jakby ktoś obraził jego uczucia. Zauważyłem, że od jakiegoś czasu zaczął się bardziej kumplować z ludźmi którzy łykają wszystko co on powie i zawsze gdy on coś opowiada to widzę jego spojrzenie na mnie czy się domyślam, że on ściemnia. Albo reszta moich znajomych to matoły, albo po prostu pozwalają mu niech sobie gada, tyle, że zachowują się przy nim jak cioty bez własnego zdania i tylko przytakują. To ogólnie bardzo inteligentny facet i gdy faktycznie się na czymś zna to warto go słuchać, lecz do pewnego stopnia. Irytuje mnie to już gdy po prostu siedzimy w gronie znajomych to on zaczyna przejmować kontrolę nad spotkaniem i ''impreza'' się kończy bo wszyscy wtedy siedzą i słuchają jego gadania jakby z przymusu a on się karmi atencją jaką dostaje. Dodam, że totalnie mnie rozwala gdy rozmawia się na jakiś temat na który on się nie zna to wtrąca się i zmienia temat na jakiś, w którym on błyszczy i znowu on gada a reszta przytakuje. Lub sytuacja gdy graliśmy ze znajomymi w jakąś grę ala milionerzy to on ukradkiem gdy nie znał odpowiedzi i gdy sięgał po karte z pytaniem patrzył na odpowiedz na drugiej stronie kartki, chyba nie muszę już dopowiadać, że zdobył najwięcej punktów i wygrał. Jak się później okazało inny znajomy tez to widział. Nie było sensu mu mówić, że wiemy w tamtej chwili bo albo by się wyparł albo zaczął z któregoś z nas robić idiotę i wyśmiewać (taki jego instynkt samoobrony chyba). Kolejny fakt to to, że nigdy nie stawia się w złym świetle, nigdy się nie naje bie przysłowiowo, gdy jest większa posiadówa i leje się alkohol to (dalej gra szefa oczywiscie) i gdy ktoś coś odwali to się z niego nabija lub krytykuje. Każdy ma jakąś głupia historię jaką zrobił po pijaku a on nic. Dziwne to bardzo. Zauważyłem, że łatwo się irytuję gdy ktoś trafi w jego czuły punkt to nawet dopuszcza się rękoczynów, sytuacja typu on coś powiedział kumplowi, kumpel mu odpowiedział tekstem typu ''twoja stara coś tam coś tam'' to go uderzył pięścią w ramię lub klatkę piersiową. Cringe jak nie wiem co. Kumpluję się z nim w sumie przez to iż on kumpluję się z moimi znajomymi, tak to by było tylko cześć cześć w razie spotkania. Kiedyś myślałem, że to pewność siebie, ale teraz widzę iż jest to udawana pewność siebie. 

Przechodząc do meritum to ciekawi mnie dlaczego ktoś jest taki, mam swoje podejrzenia, ale wolę wysłuchać opinii innych. 

Przepraszam za pisownię trochę bez ładu i składu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...