Skocz do zawartości
Forum

Skurcze żołądka. Pomocy!


Gość ALA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okropne skurcze żołądka.Sama jestem sobie winna,bo nie dość,że się przejadłam,to jeszcze pomieszalam wszystko (pizza,lody,owoce,piwo,chipsy i surowe warzywa-wszystko w 2-3 godziny.Jeszcze na koniec popiłam kawą ).Boli od mostka do pępka,takie silne skurcze.Jest mi też troche niedobrze,ale nie na tyle żeby zwymiotowac,do tego bekam straszliwie a niżej w jelitach wszystko mi sie kotłuje i przelewa.Jak na szybko moge sobie pomóc? Pije teraz miętę,ale nie bardzo pomaga.

Odnośnik do komentarza

Nie ma specjalnie sposobu na bóle skurczowe żołądka czy jelit. 

Pozostaje no-spa, ale też nie za bardzo pomaga. 

Musisz przeboleć, takie bóle mogą trwać nawet kilka dni. Nic nie jeść, jedynie pić ziołowe herbaty, mięta, rumianek, dopuszczalna tylko od czasu do czasu, kostka gorzkiej czekolady. 

Może jeszcze w aptece coś doradzą. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Gość ka-wa napisał:

Nie ma specjalnie sposobu na bóle skurczowe żołądka czy jelit. 

Pozostaje no-spa, ale też nie za bardzo pomaga. 

Musisz przeboleć, takie bóle mogą trwać nawet kilka dni. Nic nie jeść, jedynie pić ziołowe herbaty, mięta, rumianek, dopuszczalna tylko od czasu do czasu, kostka gorzkiej czekolady. 

Może jeszcze w aptece coś doradzą. 

Wziełam wczoraj dwie nospy,ale nie bardzo pomogły.Noc miałam nieprzespaną,taki ból,coś strasznego.Teraz jest trochę lepiej,bo nie mam tych okropnych skurczy,ale dalej boli,zwłaszcza z prawej strony podbrzusze podczas ruchu i dotyku.Najbardziej boli jak nacisne z prawej strony na wysokości pępka.Jestem osobą szczupłą,a moj brzuch teraz wygląda teraz jak piłka,jest twardy I widac gołym okiem ruchy jelit( chyba jelit) pod skórą.Boli też jak wezmę głęboki wdech.Zastanawiem się czy to na pewno od jedzenia,czy może byc np.od wyrostka?

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.03.2021 o 21:13, Gość ALA napisał:

surowe warzywa-wszystko w 2-3 godziny.Jeszcze na koniec popiłam kawą ).

jak brzuch jest jak piłka to masz zapewne pełno powietrza, domyślam sie że w obecnym stanie nie możesz sie za bardzo schylać bo brzuch przeszkadza (mimo bycia chudym)

Jest tak jak mówie czy nie ?

Jeżeli tak to musisz uważać żeby nie dostać od tego "przepukliny rozworu przełykowego" bo u mnie wlasnie po czymś takim do tego doszło (mnie dobiło jeżdżenie na rowerze). Ten rozdmachany żołądek może ci uciskać na przepone do tego stopnia że rozwór przełykowy (dziura w przeponie przez którą przechodzi przełyk) powiększy ci sie "raz dwa" i później wpust  żółądka wskoczy ci do klatki, a to już jest w zasadzie cięzkie do naprawy operacją. Po czymś takim jest sie w sumie kaleką :), Zgaga refluks , popalone gardło, to już bedzie do końća życia i do końća życia na lekach.

Kup sobie leki zmniejszające powietrze w żołądku żeby nic nie uszkodzić, Espumisan 20 zł. Być może masz zapalenie błony śluzowej żołądka ? albo gastropatie rumieniową ? Żarłaś surowe warzywa (to jest najgorsze - też tak robiłem). Surowe warzywa to jak jedzenie trawy (identyko). Idź na gastroskopie, na NFZ ok 3 tyg czekania lub prywatnie. Leki IPP zastosuj tzw "prazole".

https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/

wpisz "gastroskopia" i miasto, jak rodzinny da ci że "pilne" (cito) to termin bedzie szybszy. Masz tam do wyboru (pilny\stabilny)

Teraz musisz zaleczyć stan zapalny jelit\żołądka, jeżeli tego nie zrobisz NA CZAS ciągle wpierdalając syf, to pojawią sie nadżerki (bedzie krew), kwas solny produkowany w żołądku który służy do trawienia wszystkiego i jest żrący wypali ci dziury i bedą wrzody !!! a to koniec z objadaniem do końca życia, bo zawsze bedzie ból.

GOTOWANE + WARZYWA + LEKI, przez 3 miesiące BO TYLE TO TRWA !!! NAPRAWA ŚLUZÓWKI TYLE TRWA !!! NIE 5 dni TYLKO KILKA TYGODNI MINIMUM !!! MA SIE ZAGOIĆ DO KOŃCA !!!

Edytowane przez chory89
Odnośnik do komentarza

leki zmniejszające liość kwasu solnego są też bez recepty z tym że drożej jakby sie poszło do rodzinnego, bo wtedy 50% refundacji dadzą (bedzie poniżej 10 zł)

zmniejsz ilość kwasu by zagoić żołądek bo na gastroskopie pewnie i tak nie pójdziesz bo sie boisz (leczenie chybił trafił)

Edytowane przez chory89
Odnośnik do komentarza

Z takimi dolegliwościami to wcale nie ma żartów. Szczególnie jak skurcze w obrębie brzucha, jelit się powtarzają. To może być nawet jakiś stan zapalny. Zwłaszcza jak pojawiają się też biegunki. Sama miałam zakażenie spowodowane c.difficile, wiem co mówię jakie to uciążliwe i niebezpieczne. Mnie leczono antybiotykami, w końcu pomogło przeszczepienie mikrobioty jelitowej. Na stronie https://human-biome.com/ można się wszystkiego w tym temacie dowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...