Skocz do zawartości
Forum

Endometrioza


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem kobietą i mam 20 lat. W styczniu 2020r. zdiagnozowano u mnie podejrzenie endometriozy. Podejrzenie powstało ze względu na objawy takie jak bolesne i obfite miesiączki, bóle podbrzusza, bóle podczas stosunku, bóle podczas badania ginekologicznego oraz bóle odbytu podczas owulacji. Od stycznia do sierpnia zażywałam tabletki Diemono, od września do stycznia zażywałam tabletki Qlaira, a obecnie ponownie zażywam tabletki Diemono. Podczas stosowania tabletek Diemono, miesiączka jest całkowicie zatrzymana. Moim obecnym problemem, który spędza mi sen z powiek, jest to, że pomimo roku zażywania tabletek ból podczas stosunku jest większy niż przed rokiem i jest nie do zniesienia. Nie dotyczy to tylko stosunku, ból jest taki sam np. podczas usg ginekologicznego. Od ginekologa prywatnego u którego się leczę dostałam zalecenie wykonania rezonansu magnetycznego jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej w celu oceny ewentualnych ognisk endometriozy. Dodam, iż wyniki badań usg są dobre i nie widać niepokojących zmian. Badanie rezonansem wyniesie ponad 1000 zł, a obecnie nie mogę pozwolić sobie na taki wydatek. Ginekolog na NFZ nie chce wystawić mi skierowania na owe badanie. Czy istnieje jakaś szansa otrzymania skierowania na wykonanie rezonansu na NFZ? Gdyby po rezonansie, miałoby dojść do laparoskopii w celu usunięcia ognisk endometriozy istotne jest, by szybko zajść w ciążę? Bardzo proszę o odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza

U mnie kubeczek mest. nie tyle co zmniejszył ból, ale ograniczył dyskomfort związany z ciągłą wymianą podpasek i wycieczkami pod prysznic. Poza tym jeśli chodzi o bóle to niestety miałam okropne i już wszystkiego próbowałam - od najsilniejszych tabletek, przez jedzenie i okłady, po pracę nad psychą, żeby się nie nakręcać (włącznie z pracą oddechem i medytacją - serio). Pomogła dopiero wkładka domaciczna, dobrana razem z moją panią ginekolog. Pierwotnie miała być po prostu mało inwazyjną metodą antykoncepcji, bo to najmniejsza dawka hormonów, a jednocześnie najbardziej skuteczna. Ograniczyła moje obfite miesiączki i bóle z nimi związane. Dlatego z całego serca polecam znaleźć dobrego ginekologa, który nie zlekceważy Twoich potrzeb. Polecam poczytanie sobie również o nowych terapiach leczenia za pomocą medycznej marihuany https://centrum-mk.pl/czy-medyczna-marihuana-moze-pomoc-w-leczeniu-dolegliwosci-menstruacyjnych Daję często świetne efekty. 

Odnośnik do komentarza

To ja chyba jestem beznadziejnym przypadkiem. Endometrioza jest okropną chorobą, która uniemożliwiała mi normalne funkcjonowanie. Różni specjaliści i różne metody leczenia - i albo efekt krótkotrwały albo wcale. Jakiś czas temu dowiedziałam się o Centrum Medycyny Konopnej w Warszawie. Czekam na pierwszą wizytę i bardzo liczę na pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...