Skocz do zawartości
Forum

Słowo


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Javiolla napisał:

Bo bierzesz to do siebie i prawdopodobnie tak się czujesz lub tak Ci wmówiono.

Jestem osobą niepełnosprawną intelektualnie i prawdopodobnie do końca życia skazany na zarobi rzędem najniższej krajowej, a dobrze wiesz jak w tym kraju postrzega się takich ludzi?

Kiedyś, nie chce się tym chwalić ale spuściłem łomot jednemu facetowi który mnie tak nazwał bo usłyszał jak rozmawiałem z bratem, że chciałbym coś więcej osiągnąć ale bez pomocy społecznej nigdy to się nie stanie to zaczął wrzeszczeć cytuje" to się kurwa za robotę weź nieudaczniku życiowy to będziesz miał, a nie tu mi pierdolisz głupoty" no kurwa nie wytrzymałem i się rzuciłem na niego i gdyby nie brat który nas rozdzielił to byłoby nie wiem jakby to się skończyło.

Edytowane przez Stach12
Odnośnik do komentarza
Gość Doradca Zawodowy

przecież ty miałeś własną firme chyba otworzyć, nie ?

Zacznij odkładać pieniądze na zakup jakichś przedmiotów, które pózniej będziesz wynajmował. Np przyczepy\lawety takiej o jak w linku:

https://www.olx.pl/d/oferta/laweta-plaska-uchylna-jednoosiowa-350x180-martz-tieflader-350-dmc-1-5t-CID5-IDIyQ40.html#1e7be8e8d6

Odłożysz 8.000 zł, kupisz sobie taką i będziesz wynajmował po 80 zł za jeden raz, a jest pełno chętnych. 1000 zł miesięcznie z tego będziesz miał minimum.

A mając 1000 zł miesięcznie dodatkowo każdego miesiąca (oprócz swojej normalnej pracy) po 8 miesiącach będziesz już miał drugą przyczepe. Zysk z pierwszej przyczepy sprawi że samo sie zarobi na drugą. I każda następna przyczepa bedzie szybciej bo będziesz coraz bogatszy. Mając 3 przyczepy już nie trzeba chodzić do pracy. To ledwie 2 lata czekania.

Kiedy zaczynasz odkładać ? Ile masz juz odłożone ?

Za przyczepe zawsze kaucja.
 

Odnośnik do komentarza
Gość Doradca Zawodowy

a jeżeli masz wątpliwość , że znajdą sie chętni (bo ja nie mam), to daj próbnie takie ogłoszenie gdzies na jakiś portal, to zobaczysz wtedy jak ludzie sie bedą zgłaszać i zobaczysz jaki będziesz miał odzew w skali miesiąca. A ludziom będziesz po prostu mówił , że "to już nie aktualne". Jak zgłosi sie powyżej siedmiu chętnych to znaczy że to działa.

Zrozumiałeś co napisałem ?

Odnośnik do komentarza
Gość Doradca Zawodowy

takie próbne ogłoszenia można dać nawet do kilku miast, wtedy będziesz wiedział w którym mieście jest największe zapotrzebowanie na taki wynajem. 

Jak np w Rzeszowie bedzie sie zgłaszało 20 chętnych na miesiąc, a w Krakowie po 10, to wybierasz Rzeszów, wszystko zależne jak duża jest konkurencja, czyli musisz przeliczyć ile wypada takich ogłoszeń na liczbe mieszkańców w danym mieście.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.03.2021 o 23:32, Gość Doradca Zawodowy napisał:

takie próbne ogłoszenia można dać nawet do kilku miast, wtedy będziesz wiedział w którym mieście jest największe zapotrzebowanie na taki wynajem. 

Jak np w Rzeszowie bedzie sie zgłaszało 20 chętnych na miesiąc, a w Krakowie po 10, to wybierasz Rzeszów, wszystko zależne jak duża jest konkurencja, czyli musisz przeliczyć ile wypada takich ogłoszeń na liczbe mieszkańców w danym mieście.

 

Aktualnie mam odłożone 3 tyś zł ale ciężko mi odłożyć bo w domu do życia muszę się dokładać i to nie mało, druga sprawa, papierowa robota, odprowadzanie składek, ja się kompletnie na tym nie znam, mnie bardzo interesuje branża meblarska lub produkcja drzwi lub firma ochroniarska w której pracuje już 5 lat.

Edytowane przez Stach12
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.03.2021 o 22:58, Stach12 napisał:

Jestem osobą niepełnosprawną intelektualnie i prawdopodobnie do końca życia skazany na zarobi rzędem najniższej krajowej, a dobrze wiesz jak w tym kraju postrzega się takich ludzi?

Kiedyś, nie chce się tym chwalić ale spuściłem łomot jednemu facetowi który mnie tak nazwał bo usłyszał jak rozmawiałem z bratem, że chciałbym coś więcej osiągnąć ale bez pomocy społecznej nigdy to się nie stanie to zaczął wrzeszczeć cytuje" to się kurwa za robotę weź nieudaczniku życiowy to będziesz miał, a nie tu mi pierdolisz głupoty" no kurwa nie wytrzymałem i się rzuciłem na niego i gdyby nie brat który nas rozdzielił to byłoby nie wiem jakby to się skończyło.

 Ale dzięki za poradę, jak uda mi się odłożyć więcej kasy to będę o tym pamiętał

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...