Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uprawiałam stosunek przerywany w 7 dniu cyklu czyli w moim przypadku w ostatnim dniu miesiączki. Moje cykle nie są regularne, wahają się od 31 do 40 dni, a ostatni trwał aż 54 dni. Lekarz podejrzewa u mnie zespół policystycznych jajników, jednak badań jeszcze nie mogłam wykonać. Jakie jest ryzyko ciąży w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to przy pcos zajście w ciążę nie jest takie proste. Ale u ciebie lekarz nie stwierdził tej choroby tylko ją podejrzewa. Najlepiej o takie rzeczy pytać ginekologa. Ja mogę tylko powiedzieć, że stosunek przerywany to żadna metoda antykoncepcyjna i ja bym w żadnym dniu cyklu na taki stosunek bym się nie zdecydowała, tym bardziej przy nieregularnych miesiączkach. U mnie jako zabezpieczenie sprawdza się belara, to są tabletki.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość Inga napisał:

Z tego co wiem to przy pcos zajście w ciążę nie jest takie proste. Ale u ciebie lekarz nie stwierdził tej choroby tylko ją podejrzewa. Najlepiej o takie rzeczy pytać ginekologa. Ja mogę tylko powiedzieć, że stosunek przerywany to żadna metoda antykoncepcyjna i ja bym w żadnym dniu cyklu na taki stosunek bym się nie zdecydowała, tym bardziej przy nieregularnych miesiączkach. U mnie jako zabezpieczenie sprawdza się belara, to są tabletki.

Doskonale wiem, że stosunek przerywany to żadna metoda, ale tabletki i wszytsko co zawiera hormony jest u mnie wykluczone ze względu na inne choroby. Jedyną metodą antykoncepcji, którą mogę stosować są prezerwatywy, które w zasadzie są równie zawodne co stosunek przerywany. Co prawda mniejsze ryzyko, ale mimo wszystko, często się zdarza, że pękną czy zsuną się. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...