Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałabym wstępnie zaczerpnąć interpretacji wyników badan :) Oczywiście wizyta u lekarza umówiona, ale kolejki ogromne ;) Po podaniu w godzinach 23-24 tabletki dexamethasone wyniki z rana są takie: Kortyzol (jedn.Sl) 19,2 nmol/l (normach godzinach w których robiłam to 172-497 nmol/l ) Kortyzol (jedn.trad.) 0,7ug/dl (norma 6,24-24 ug/dl) DHEAS 470ug/dl (W godzinach w których robiłam norma wychodzi 98,8-340) Wcześniej, bez podania tabletki wyniki prezentowały się tak: (5 dzień cyklu, robione 12h na czczo, ale niestety ok godz 16:00) DHEAS 508 (norma 98,8-340) Kortyzol (jedn.Sl) 295 nmol/l (norma 74,1-286 nmol/l ) Kortyzol (jedn.trad) 10,69 ug/dl (norma 2,69-10,4 ug/dl) Ponadto podwyższone ciut wyszło: Glukoza 108 mg/dl Glukoza (jedn.Sl) 5,97 mmol/l Cholesterol 47mg/dl Pytanie brzmi następująco

Odnośnik do komentarza
Gość Cd wypowiedzi

Widzę, ze nie dodal się cały post. 
Pytanie 1) czy to dobrze, ze kortyzol po tabletce spadł mi tak dużo? 
2) po tabletce hormon DHEAS spadł niewiele. Czy jeśli wcześniejsze wyniki bez tabletki były ponad 500 a po tabletce 470 czy prawidłowo obniżył mi się ten hormon czy mimo wszystko powinien być w granicach normy?

O czym mogą świadczyć powyższe wyniki? Jest jakiś powód do niepokoju czy te kilka msc na endokrynologa można spokojnie czekac? ?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...