Skocz do zawartości
Forum

restauracja


Gość cxcxcx

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani potrzebuję Waszej pomocy. Otóż niedługo przeprowadzam się do Szczecina i w związku z czym szukam jakiegoś fajnego miejsca, gdzie można dobrze zjeść, a jednocześnie istnieje możliwość urządzenia np. urodzin czy innej imprezy rodzinnej. Za wszelkie namiary z góry pięknie dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza

Restauracje Sferyczną uwielbiam za klimat. Byłam tam kiedyś na urodzinach znajomego i będę to przyjecie wspominać przez długi czas. Wszystko było doskonale urządzone, od tego przysłowiowego A do Z. Nie zabrakło dodatkowych dekoracji, a daniami wszyscy się dosłownie zajadali i tak powinno być:).

Odnośnik do komentarza

Otóż właśnie to. Jeśli chodzi o prowadzenie restauracji to dość skomplikowana sprawa. A wynika to z tego, że mamy bardzo dużo różnych spraw na głowie. Jedną z ważniejszych jest sprzęt gastronomiczny . Bo nie ma co ukrywać, że jak zakupimy jakiś tańszy sprzęt to za długo nim się nie nacieszymy. Dlatego też jestem zdania, że co jak co ale jeśli chodzi o sprzęt to należy kupić droższy i bardziej sprawdzonej firmy.

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Widzę, że bardzo dobrze trafiłam jeśli chodzi o wyposażenie gastronomii. Bo tak się składa, że my szukamy sklepu w którym to można znaleźć piece konwekcyjno parowe Bo jak na złość ten co mieliśmy nam się  popsuł więc jak najszybciej musimy zakupić nowy. A to nie jest wcale takie łatwe. Także mam nadzieję, że w internecie uda nam się dość szybko taki piec znaleźć.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że tak! Liczy się przede wszystkim to, byście byli w stanie jak najskuteczniej poradzić sobie z dobraniem odpowiednich rozwiązań do Waszej gastronomii. Na przykładzie takich rozwiązań jak chociażby opisywane w  https://www.gastrosilesia.pl/bemary-stacjonarne,2,4,420,243,55 bemary świetnie widać, jakie stwarza to przed Wami możliwości. Nie ma co ukrywać, że jeśli w odpowiedni sposób podejdziecie do tego tematu, to będziecie w stanie o wiele lepiej zarządzać całym lokalem. 

Odnośnik do komentarza

Sama jakiś czas temu szukałam jakieś dobrej restauracji w której to można zjeść coś bardziej zwyczajnego. I tak też będąc w Warszawie znalazłam Restaurację Akademia w której to serwują pyszne dania kuchni tradycyjnej ale podawana z odrobiną nowoczesności. Ale to wszystko tak ze sobą współgra że powstaje coś wyjątkowego. Także tutaj można skosztować dań tradycyjnych lecz nie koniecznie nam znanych.

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Jak już mowa o restauracjach to wiadomo, że każdy sam szuka jak najlepszego miejsca na pyszne domowe jedzenie. I tak też w Warszawie odkryłam Restaurację u Wieniawy w Warszawie. Jest to jedyne takie miejsce w którym to skosztujemy pysznych dań kuchni oficerskiej. A poza tym tutaj znacznie bliżej zapoznamy się z historia ułanów. Także jak dla mnie to jest to bardzo dobra restauracja.

Odnośnik do komentarza

Startujemy z restauracją - jaki sprzęt polecacie, żeby wszystko było OK. Nie mam środków na górną półkę, a czytam, że dolna jest gwarancją problemów. Z drugiej strony na polecane sprzęty - https://www.winterhalter.com/pl-pl/produkty/zmywarki-do-garnkow-i-przyrzadow-kuchennych/ mogę wybrać wynajem długoterminowy. Doświadczenia, pomysły, sugestie? Nie wiem, jak do tego podejść. Porównuję osiągi, opinie i rzeczywiście przemawiają na korzyść tej marki. Podzielicie się swoimi propozycjami? 

Odnośnik do komentarza
Gość restaurator

Ja od roku mam swoją restaurację, jednak dopiero w tym roku czuję, że na niej zarabiam. W zeszłym roku to była walka o przetrwanie pandemia nie pomogła nam w rozwoju. Od wiosny tego roku praktycznie zaczynaliśmy od zera. Zmieniłem menu i dostawców. Mięso, a szczególnie jagnięcinę zamawiam z https://spizarniarydzynska.pl/jagniecina, natomiast produkty świeże od lokalnych sprzedawców. Lepszej jakości składniki miały duży wpływ na naszą gastronomię i popularność wśród klientów. 

Odnośnik do komentarza

Z całą pewnością jadanie w restauracjach jest fajną sprawą i muszę przyznać, że również samo wyposażenie gastronomii jest niezwykle ważne. Jak dla mnie liczy się również to aby w każdej kuchni restauracyjnej zawsze znajdowały się urządzenia oraz wyposażenie, które pozwoli na bardzo bezpieczną i komfortową pracę. Na pewno takie krajalnice https://horecapolska.pl/krajalnice-do-wedlin-serow są w takich miejscach bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza

Do gastro potrzebne są rozwiązania, które dadzą sobie radę przy bardzo intensywnej eksploatacji. To nie może być byle co, tylko konkretne, solidne rzeczy. Stawiajcie na jakość, a wtedy wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Np. zmywarka Winterhalter może mieć transport taśmowy i koszowy, jest w stanie pomieścić mnóstwo rzeczy, a przy okazji jest sprzętem bardzo ekonomicznym. Z naszej perspektywy jedyną słuszną decyzją jest postawienie na rozwiązania z górnej półki - one mogą działać lepiej nawet po kilku latach od urządzeń z niskiej półki, nowych. Jedynym słusznym kierunkiem jest jakość - każdy restaurator szybko się o tym przekonuje. 

Odnośnik do komentarza

Planując otworzenie własnej restauracji czy jakiegokolwiek lokalu gastronomicznego, powinniśmy pamiętać o tym, by wyposażenie gastronomii zostało dobrane do potrzeb danego lokalu. Zupełnie inne wyposażenie gastronomiczne kupuje się do lokalu mniejszego, inne do większej restauracji. Poza tym jak już kilka osób tutaj wspomniało, powinny być to rzeczy dobrej jakości, z dobrym serwisem gwarancyjnym.  Tylko wtedy możemy liczyć na to, ze będa nam długo służyły.

https://www.kaletagroup.pl/profesjonalne-wyposazenie-gastronomii/szafy-i-witryny-grzewcze

Pozwolę sobie dać tutaj namiar na dobrą firmę, która powinna dostarczyć wyposażenie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...