Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marcin

W jaki sposób mogę przyspieszyć metabolizm?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin

Witajcie, próbuje wrócić do formy. Kiedyś miałem coś takiego, że ogólnie byłem aktywny fizycznie (a tu rower, a tu nad jeziorko, a tu siatkówka plażowa itd) i nie patrzyłem co jem, a miałem nie tylko świetną kondycję, ale i ciało. Od ponad dwóch miesięcy ćwiczę naprawdę sporo, pilnuję tego co jem (warzywka, kalorie ird) i nie widzę żadnej ubytku brzucha. Kiedyś opróżniałem się kilka razy dziennie, teraz raz i nie wiem czy to nie w tym problem. Jest jakiś sposób, aby przyspieszyć swój metabolizm?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość arek

Niestety przemiana materii z wiekiem się zmniejsza i nie ma na to rady. Musisz przestać żreć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz co kolego? Jak masz w taki sposób "pomagać", to lepiej, żebyś wgl. nie pisał. Warto zwrócić uwagę na takie pojęcia jak termogeneza poposiłkowa. Tutaj cytując ze strony https://waga-lekka.pl/jak-przyspieszyc-metabolizm/

Cytat

Termogeneza poposiłkowa to proces wytwarzania przez organizm ciepła po spożyciu posiłku. Następuje wówczas okresowe przyspieszenie metabolizmu oraz zwiększenie wydatku energetycznego. 

Przede wszystkim zimna woda, ostre przyprawy, białko, czyli coś powoduje, że organizm spale więcej energii na "przetrwanie" tego wszystkiego. Tak samo duża ilość snu, dlatego, że podwyższony kortyzol rozregulowuje ważne procesy w organizmie. O reszcie możesz przeczytać w powyższym linku

Edytowane przez Morsol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anyway

Hej jak chcesz zmienić swoje życie .. zrobić ten pierwszy krok by zmienić swoje życie zapraszam skontaktuj się ze mną anyway@vp.pl.. wszystko zaczyna się w naszej głowie ...wiem bo ja po wielu porażkach zmieniłam swoje życie a moja sylwetka i waga jest tylko cudownym efektem który jest do tej pory...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...