Skocz do zawartości
Forum

Sucha, swędzącą skóra, częste chodzenie do toalety


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam 29 lat. Zawsze miałam sucha skórę, ale od 2 miesięcy strasznie mi się to nasiliło. Nawilżam skórę dermokosmetykami, ale nic to nie daje. Dodatkowo pojawili się krostki, skóra strasznie mnie swędzi. Początkowo problemy świądu występowały w zgięciach, teraz pojawia się nawet na plecach i na całych nogach. Chociaż nie przyjmuję dużo płynów, to od 3 tygodni bardzo często muszę chodzić to toalety, w nocy zdarza mi się obudzić przez to nawet 3 razy, za każdym razem pęcherz jest naprawdę pełny, dodatkowo przeważnie kolor moczu jest bezbarwny. Od kilku dni również w nocy budzę się cała spocona. Co to może oznaczać? 

Najbliższą okazję na wizytę u lekarza będę miała za 1,5 miesiąca, a strasznie martwią mnie te objawy...

Odnośnik do komentarza

Moze to problem z tarczycą?Chorujesz na cos?Dobrze sie odżywiasz?Stosujesz antykoncepcje hormonalna?(pytam,bo ja po pigulkach mialam strasznie sucha i swędzącą skòre).Sprawdzałas ostatnio poziom glukozy we krwi?

Dlaczego nie możesz wcześniej skontaktować sie z lekarzem?1.5 miesiąca to dużo czasu.Koniecznie zrób podstawowe badania krwi i moczu.Jeśli nie masz dostepu do lekarza i laboratorium to  kup sobie przynajmniej takie testy paskowe do badania moczu żeby sprawdzic czy tam wszystko ok.Uwazam jednak ze powinnas porozmawiac z lekarzem wczesniej,zwlaszcza jesli te nocne poty beda sie powtarzac.

Odnośnik do komentarza

Jestem w tej chwili w delegacji zagranicą gdzie obecnie dostęp do lekarza jest bardzo trudny. 

Odżywiam się dobrze, czasem zjem coś nie zdrowego, ale generalnie staram się odżywiać zdrowo. 

Nie stosuje antykoncepcji. Kiedyś miałam podejrzenie o niedoczynność tarczycy, ale wahania hormonu były bardzo małe, byłam pod opieką endokrynologa przez pół roku i wszystko się unormowało bez potrzeby brania tabletek. Czy ta niedoczynność mogła powrócić w nasilonej postaci? 

Odnośnik do komentarza

Skoro miałas epizod z wahaniem poziomu hormonów to może watro znów sprawdzić tarczycę.Czasem nawet niewielkie przesuniecia wynikach moga swiadczyc o chorej tarczycy.Myśle ,ze powinnas znow wybrac sie do endokrynologa i zrobic badanie TSH FT4,oraz  ATG I ATPO,nawet jesli FT4 i TSH wyjdą w normie.

Moze skontaktuj sie z lekarzem online,lub telefonicznie skoro nie masz jak umowic sie na wizyte?To zawsze lepsza opcja niz szukanie porad na forum.Tutaj ktos moze ci cos zasugerowac,doradzic,ale zawsze najlepiej skonsultowac sie ze specjalistą...

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...