Skocz do zawartości
Forum

Wieloletnia pokrzywka


Gość ToMasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy jest ktos na forum kto boryka sie z pokrzywka fizykalna. Mysle ze to akurat najbliższe określenie mojego schorzenie. Mam 40 lat i od 16 roku zycia mam problem w wysypka ( kropki, niekiedy bąble) glownie twarz, klatka piersiowa a przy duzych atakach rece plecy a nawet nogi. Moja pokrzywka nasila sie w okresie jesieni,zimy i wiosny. W lecie rowniez mam wysiewy skorne ale mniej dokuczliwe. Po wiekszym wysiłku, poceniu sie, wtedy gdy musze byc bardziej ubrany lub działa na mjie zmiana temperatur ( wystarczy chlodny wiatr) swedzi mnie skora, piecze, dostaje wysypki. Zmiany skorne potrafia znikac za godzinke, czasem dwie a nie raz krocej. Przy duzym wysiłku mam swiszczacy oddech,bardziej płytki. Kaszle, czuje sie osłabiony. Niekiedy dosteje obrzęku powiek. Od 2005r stwierdzono u mnie chorobe crohna lesniowskiego. Duze ilosci antychistaminowych lekow cos pomagaja ale to zadne leczenie.Najgorsze ze moja pokrzywka nie jest typowa, nie kazde ochlodzenie skory powoduje pokrzywke jak nie kazde ogrzanie ciala. Nie raz jestem spocony i nie mam wysypki a czasem nie mam potu a skora swedzi,szczypie,piecze. Czy ktos z Was spotkal sie z taka pokrzywka? 

Odnośnik do komentarza
Gość Elżbieta.

Podzielę się z panem moja obserwacją,cierpieniem i doświadczeniem.Od 25 lat borykałam się z problemami skórnymi,bąble,ogromne,na piersiach klatce piersiowej,rękach itd.Czesto lądowałam na się dawano mi zastrzyk i przechodziło,ale na krótko.Deszcz siedziały dłonie(jak rozdrapałam to co swedziało,ustępowało swędzenie,perfumy duszności,środki czystości, swąd,za ciepła woda ciało czerwone swąd, przejechałam paznokciem wszędzie czerwone opuchnięte paski,za ciasna bielizna opuchnięte , Zjadłam keczup swędzenie,czerwone plamy, kołatania serca, nerwowość Nie będę wszystkich dolegliwości opisywać.Poszlam do mojej lekarki przepisała mi Amertil jaks czas pomogło, zaczęły mi pękać naczynka krwionośne na łydkach palcach.W  ubiegłym roku poszłam do koleżanki na kawę,przed wyjściem poszłam do toalety niestety nie mogłam już się z niej podnieść mój partner wezwał pogotowie słuchałam spojówki czerwone,kołatanie serca jak przy zawale obrzęk twarzy niesamowity nie poznałam się,wyglądałam jak żaba,albo pijaczka,karetka jechała z Chojnic 55 minut w tym czasie traciłam przytomność i odzyskiwał,pożegnałam się z partnerem,wiem że pogotowie mierzyło mi ciśnienie 80/45 Zabrano mnie do szpitala troponina mi rosła uznano to za zawał.W szpitalu podano mi leki poczułam się lepiej ale zaczęło mnie swędzieć całe ciało wybroczyny,pękających i swędzących żył były okropne mam zdjęcia.Wyszlam ze szpitala wysłano mnie do poradni kardiologicznej tam wszystko ok poroniłam sobie wszystkie testy z krwi też ok,poszłam do alergologa testy skórne,płatki chemiczne też nic.I co się okazało że miałam atak anafilaktyczny,prawie umarłam.Teraz biorę preparat na nietolerancję histaminy jest dość drogi ale pomaga.Poczytalam o pana chorobie i jest to bardzo prawdo podobne.Jest to uszkodzony enzym Dao.Polecam wejść poczytać o nietolerancji histaminy ma pan książkowe objawy.Życze powodzenia gdyby miał pan więcej pytań to mój Neil ela344@wp.pl.Dodam tylko że można zrobić sobie badanie z krwi albo moczu odnośnie enzymu dao

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...