Skocz do zawartości
Forum

Molestowane w dzieciństwie


Gość Pawel82784

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawel82784

Witam.  Czy mogę prosić o poradę, żeby ktoś pomógł mi zrozumieć dlaczego jednych się usprawiedliwia i broni? Otóż w dzieciństwie byłem molestowany (ale nie chcę publicznie mówić o szczegółach) W przyszłości kilka lat potem sam dopuściłem się tego samego. Rozmawiałem o tym lekarzami, z moją matką i wszyscy powtarzali mi że, powinienem ponieść konsekwencje, nie twierdzę że nie, ale chciałbym zrozumieć dlaczego jednych za to samo się broni, a innych trzeba ukarać. Z drugiej strony rodzina broni i usprawiedliwia tą osobę, która molestowała mnie. Tłumaczą mi że, przeżył piekło bo to było w okresie kiedy ta osoba była w placówce opiekuńczej w domu dziecka. Będę wdzięczny za pomoc w zrozumieniu. 

Odnośnik do komentarza

Piszesz o ważnych sprawach i tu na forum jesteś we właściwym miejscu, ale odpowiedź na pytanie "Czy mogę prosić o poradę, żeby ktoś pomógł mi zrozumieć dlaczego jednych się usprawiedliwia i broni?" raczej ciebie nie za bardzo interesuje - tak sądzę. Po co chcesz to zrozumieć? Czy chcesz naprawić system społeczny w naszym Państwie? Zaproponować nowe zasady wychowania dzieci, nowy program w szkole?
Postaw pytanie wprost, od siebie. Np. Zdarzyło się tak i teraz jest mi źle, czuję że.. . Albo Jak poradzić sobie w takiej sytuacji, co zrobić, boli mnie postępowanie innych, którzy ... ? 
Mogę się domyślić, że w zawoalowany sposób piszesz o tym, że masz poczucie niesprawiedliwości, ale jeżeli odpiszę ci, że no cóż, nie ma sprawiedliwości na tym świecie, to teoretycznie odpowiem na twoje pytanie. Ewentualnie rozpęta się szersza dyskusja, gdzie dostaniesz wiele innych przykładów, jak to komu się dzieje niesprawiedliwość, jedni się zgodzą, inni skomentują, że to pikuś, pokłócą się, kto ma gorzej, itd. Tylko czy to ci wystarczy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...