Skocz do zawartości
Forum

W jaki sposób mogę się zrelaksować?


Gość k...a

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem osoba niepełnosprawna ruchowo. Spędzam cały czas w domu. Przez korona wirus nie mam wyjść do miasta znajomych, rodzina nie ma dla mnie czasu. czuje się samotna. Tylko gdy ktoś zadzwoni porozmawiać czuje się lepiej. wczoraj odszedł mój pies Jak się zrelaksować w domu

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gość k...a napisał:

Jak się zrelaksować w domu

Są różne sposoby. To zależy co kto lubi robić bo jednemu wystarczy relaks przed tv a ktoś inny woli relaks w wannie z jakąś aromaterapia. 

Przykro mi z powodu odejścia Twojego psa.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Gość ka-wa napisał:

Zainstaluj sobie pod sufitem fotel-hamak, jeśli nie masz, polecam każdemu, same plusy. 

Coś takiego jak niektórzy mają na balkonach? O ile wiesz o co mi chodzi ?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, laurette napisał:

ktoś inny woli relaks w wannie z jakąś aromaterapia. 

Promuję ten sposób. kąpiel z bąbelkami, olejkami eterycznymi (np. pichtowy, miętowy, herbaciany). Poczytaj o ich właściwościach.

Dodatkowo polecam słuchawki na uszy i muzyka relaksacyjna, na yt jest tego pełno. Mnie relaksuje muzyka poważna. Znam osobę, która słucha dźwięków natury (śpiew ptaków, szum morza itp). Poza tym komedie, kabarety i inne pozytywne programy. Jeszcze czytanie książek-jesli ktoś lubi czytać. Znajdź dla siebie najlepsza metodę ? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.03.2021 o 18:02, laurette napisał:

Coś takiego jak niektórzy mają na balkonach? O ile wiesz o co mi chodzi ?

Nie, ja mówię o takich hamakach, fotelach wiszących, materiałowych, czy siatkowych, mocowanych do sufutu. Bardzo różne są

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość ka-wa napisał:

Nie, ja mówię o takich hamakach, fotelach wiszących, materiałowych, czy siatkowych, mocowanych do sufutu. Bardzo różne są, np. 

https://allegro.pl/oferta/fotel-wiszacy-krzeslo-brazylijskie-hustawka-hamak-10189091333

No własnie o czymś takim myślałam. Są też bardzo podbne tylko jakby stelaż jest a la metalowy. Ależ to musi być fajne się na takim pobujać!

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, laurette napisał:

Są też bardzo podbne tylko jakby stelaż jest a la metalowy. Ależ to musi być fajne się na takim pobujać!

Bardzo fajnie, tym bardziej, że są takie, co można nogi wyciągnać, tym bardzej dla osoby niepełnosprawnej ruchowo. No i trzeba mieć trochę wolnego miejsca w pokoju. 

Te fotele wiszące zewn. metalowe nie są takie wygodne. 

 

Odnośnik do komentarza

Tak, to bardzo ważny aspekt. Jeśli będziecie żyły w permanentnym napięciu, to nie doprowadzi to do niczego dobrego. Właśnie dlatego możę warto byłoby zainteresować się konsultacjami online z dobrymi psychologami?

Odnośnik do komentarza
Gość Pollinka

A ja zdecydowanie polecam znaleźć jakieś hobby - coś, co będzie sprawiało ci przyjemność, pozwoli ci się wyciszyć i oderwie Twój umysł od nadmiernego myślenia. Kiedy ja byłam w dość kiepskiej sytuacji, zaczęłam skupiać swoją uwagę na kreatywnych aktywnościach: malowaniu, śpiewaniu, wizażu. Jeżeli chciałabyś spróbować od czegoś prostego to wypróbuj malowanie po numerach - nie wymaga dużych umiejętności, a jest świetnym sposobem na umilenie sobie dnia. Mnie malowanie po numerach bardzo odpręża, zawsze po ciężkim dniu w pracy siadam przed obrazem i maluję, czasami nawet przez 2 godziny, bo sprawia mi to taką przyjemność. Firma Twoje Hobby ma bardzo fajny wybór, jeżeli chodzi o obrazy do malowania po numerach - są obrazy dla początkujących i bardziej zaawansowanych, jest ich na stronie naprawdę mnóstwo i wszystkie są piękne. Polecam spróbować, a nuż zakochasz się tak jak ja. ?

Odnośnik do komentarza
Gość Kaśkaa23

Liczy się przecież to, w jaki sposób będziecie w stanie zwalczyć Wasze problemy. Nie ma co ukrywać, że jednak korzystając ze wsparcia takich poradni jak PsychoMedic w Krakowie, będziecie w stanie znacznie szybciej i skuteczniej poradzić sobie ze swoimi lękami. Warto zajrzeć do https://psychomedic.pl/psychiatra-krakow/ i umówić się do nich na wizytę, bo to może Wam niesamowicie ułatwić życie.

Odnośnik do komentarza
Gość Pora reraksu

Kolega Andrzej w pokoju obok dobrze wie jak sie relaksować przed kompem. Wczoraj go nie było. Ale za to w nocy obudziło mnie dryndanie do drzwi. Nieładnie budzić po nocy. Andrzeju jak się relaksujesz right now? Co tam oglądasz. Skarpeta czy firanka? 

Odnośnik do komentarza

Ja maluję żeby się zrelaksować. Jestem jedyną "Panią Dyrektor" w firmie i czasami faceci doprowadzają mnie do szału. Najgorzej jest z podwładnymi, którzy muszą na "chama" udowodnić mi, że czegoś nie da się zrobić, mimo, że to jest bardzo proste ale oni muszą to skomplikować. Ale poradzę sobie i z tym. Jak chcę się zrelaksować to kupuję sobie takie zestawy do malowania w Empiku albo tutaj https://www.lofty-home.pl/219-malowanie-po-numerach. Zmieniam kolory, maluję jak chcę i poświęcam czasem na to całą sobotę. Pomyśl o tym ale pod warunkiem, że możesz usiąść do tego spokojnie, dzieciaki nie krzyczą za plecami a mąż nie marudzi, że nie ma skarpetek. Trzeba się odciąć od wszystkiego, żeby móc się odprężyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...