Skocz do zawartości
Forum

Zgaga i przewlekła biegunka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po wizycie u gastrologa z problemem zgagi i przewlekłych biegunek, z dodatnim wynikiem na lamblię z kału zostały mi przepisane tabletki:  Emanera 20mg 2x1, Metronidazol 500mg 2x1 przez 8 dni, później Tributron 2x1. Po kilku dniach przyjmowania leków zgaga i może lekko ustała, jednak biegunki się nasiliły. Czy nie powinienem brać jakiejś osłony na jelita skoro czuję się jeszcze gorzej? Ogólnie z problemem zgagi i biegunek borykam się już długi czas, wielu produktów nie mogę jeść, bo momentalnie mnie ściga lub piecze. Czy uważacie, że lekarz bez zlecenia żadnych dodatkowych badań powinien przepisać powyższe leki? Za 3-4 tygodnie mam się zgłosić na kontrolę, ale zastanawiam się czy nie zmienić lekarza? Dziękuję za wszystkie sugestie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kup sobie węgle lecznicze Carbo medicinalis VP 300 mg. Zjedz 4 przed spaniem  i 4 rano. Należy pamiętać, że węgle należy jeść min 3 godziny przed posiłekiem oraz nie jeść 3 godziny po ich zjedzeniu.  Węgle także niwelują działanie lekarstw, a więc także trzeba pamiętać, aby aby ich nie brać  3 - 4  godziny przed zjedzeniem węgli. Po  2 - 3 dniach zgaga i sraczka miną.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Odnośnik do komentarza

Test w kierunku C.difficile miałeś? U mnie to była przyczyna przewlekłej biegunki. Antybiotyki nie pomagały, dopiero przeszczepienie mikrobioty. Jak masz problemy z jelitami to koniecznie zapoznaj się na czym polegają takie zabiegi na https://human-biome.com/ . Wykazują wysoką skuteczność, materiał jest dokładnie badany, o ewentualnych możliwych powikłaniach możesz też przeczytać na stronie. Być może w Twoim przypadku takie przeszczepienie też jest możliwe. Warto porozmawiać z lekarzem bądź zgłosić się bezpośrednio do HBI. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...