Skocz do zawartości
Forum

Problemy z odżywianiem oraz z samoakceptacją, zmiany nastroju, zaburzenia sprawności seksualnej..


Gość Anonimowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonimowa

Witam.

W ostatnich tygodniach borykam się z wieloma problemami. Liczenie kalorii, ciągłe obwinianie się, codzienne ważenie się, wahania nastrojów, obniżone a nawet brak chęci do współżycia, co wieczorny płacz,  mówienie bliskim "wszystko jest dobrze", chociaż zdaje sobie sprawę że nie jest. Pisze tutaj, ponieważ nie potrafię porozmawiać z bliskimi o tym co się dzieje. Mam nadzieję, że znajdę tutaj osobę, która powie co robić, pomoże. 

K. 

Odnośnik do komentarza

Pierwsze o czym pomyślałam po przeczytaniu to : psycholog. Brakuje Ci kogoś z kim porozmawiasz o problemach. To przyniesie ulgę. A czasem i pomaga i człowiek wraca do siebie.

Nie podejrzewasz u siebie depresji lub stanów depresyjnych?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Anonimowa

Bardzo dużo myślę o pomocy psychologicznej, jednakże pojawią się problemy. Konsultacje niestety kosztują, nie utrzymuje się sama, jeszcze się uczę. Pojawia się ten strach przed koniecznością otworzenia się przed bliskimi. Dlatego właśnie pisze tutaj, żeby swobodnie porozmawiać. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gość Anonimowa napisał:

Bardzo dużo myślę o pomocy psychologicznej, jednakże pojawią się problemy. Konsultacje niestety kosztują, nie utrzymuje się sama, jeszcze się uczę. Pojawia się ten strach przed koniecznością otworzenia się przed bliskimi. Dlatego właśnie pisze tutaj, żeby swobodnie porozmawiać. 

W swoje zdrowie psychiczne warto inwestować. Naprawdę. I nie czekać gdy problemów się nałoży tylko sięgnąć po pomoc za wczasu.

A rodzice nie mogli by pomóc finansowo jeśli naprawdę potrzebujesz takiej pomocy fachowej? Tylko wypadałoby porozmawiać o tym z mamą lub tata i im to naświetlić że myślisz o czymś takim.  Bez tego się nie obejdzie. Naprawdę nie masz zaufania np. Do mamy by porozmawiać? Z pewnością jej na tobie zależy i będzie wyrozumiała.

Oczywiście możesz tu opisać bardziej swoje problemy lecz niewiadomo na ile potrzebujesz specjalistycznej pomocy a nie jedynie opinii forumowiczów.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Anonimowa

Wiem, że rodzice by mnie wsparli. Jednak wypowiedzenie i przyznanie się na głos, że coś jest nie tak jest dla mnie bardzo ciężkie. Mój partner widzi, że coś się dzieje, pyta, ale nie potrafię się przyznać, wtedy się tylko uśmiecham i mówię, że ze mną wszystko dobrze.

Potrzebuję znaleźć siłę i odwagę mówić o problemach. Potrzebuję czegoś co mnie popchnie do tego. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Anonimowa napisał:

Potrzebuję czegoś co mnie popchnie do tego. 

Tu by pomógł terapeuta, ale jak masz też problem z kasą, to najlepszy wyborem będzie psychiatra, z pomocy którego też powinnaś skorzystać. 

Te problemy mogła nasilić pandemia, która może wywoływać stany depresyjne, do tego doszły Ci początki zaburzeń odżywiania. 

Dlatego forum nie jest wstanie Ci pomóc, możesz to zrobić tylko sama, musisz się przemóc. 

A my popychamy Cię wirtualnie do leczenia specjalistycznego. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Gość Anonimowa napisał:

 

Potrzebuję znaleźć siłę i odwagę mówić o problemach. Potrzebuję czegoś co mnie popchnie do tego. 

Zawsze trzeba się odważyć i wyjawić problem żeby ktoś mógł pomóc. Ty chcesz to dusić w sobie a jednocześnie wiesz że masz problem i chciałabyś pomocy. 

Powinnaś skorzystać z psychologa. On tak do Ciebie dotrze że będzie Ci łatwiej o tym mówić.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...