Skocz do zawartości
Forum

Bol w klatce a refluks


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Czy bol w klatce piersiowej moze byc od refluksu?Mam zdiagnozowany refluks (gastroskopia),objawy to kwasny smak w ustach,czesto mi niedobrze,uczucie pelnosci i zalegania jedzenia w zoladku.Jednak najbardziej martwi mnie bol jakiego doswiadczam od czasu do czasu.Bol jest umiejscowiony w klatce piersiowej i plecach miedzy lopatkami,oraz nieco nizej.Dosc silny.Pojawia sie nagle i czasem trwa kilka minut,czasem kilka godzin.Czasem pojawia sie falami,kilka razy jednego dnia.Jest to bol skurczowy.Czesto towarzyszy mu odbijanie,ale nie takie zwykle,tylko wyglada to tak jakbym byla zapowietrzona,potrafie wtedy wybekiwac powietrze z 10 minut.Jest to bardzo uciazliwe,tym bardziej ze jestem dziewczyna.Bol w skali od 1 do 10 ocenilabym na 6-7.Ustepuje sam,ale czesto trwa to dosc dlugo.Pomagaja leki typu No-Spa oraz picie ziol( szalwia,rumianek) malymi lykami .Dodam,ze taki bol lapie mnie kilka razy w miesiacu.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, chory89 napisał:

operacja

Operacja na refluks?Myslalam,ze operacje robi sie w przypadku kiedy juz innego nie dziala,lub kiedy refluks jest bardzo silny,wystepuje przepuklina,itp...U mnie wlasciwie pomaga sama dieta.Leki biore sporadycznie,same typowe objawy refluksu nie sa silne,tylko ten bol mnie martwi,bo czasem mam wrazenie ze przechodze zawal...Mialam robiona gastroskopie 2razy (za kazdym razem przez nos,ale jedna byla "normalna" ,a druga taka troche "do gory nogami",tzn glowa byla nizej niz nogi)Poza tym PH metrie,testy na SIBO i HP,oraz X-ray z kontrastem.Nie mam nadzerek,przepukliny,testy bakteryjne zawsze ujemne.Jedynie wpust niedrozny,ale nie jest tragicznie.Mam rowniez stwierdzony IBS I jestem bardzo nerwowa...Mieszkam za granica i tutaj operacje lekarze traktuja jako ostatecznosc.Mozesz rozwinac dlaczego ta operacja?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gość Marta napisał:

Operacja na refluks?Myslalam,ze operacje robi sie w przypadku kiedy juz innego nie dziala,lub kiedy refluks jest bardzo silny,wystepuje przepuklina,itp...U mnie wlasciwie pomaga sama dieta.Leki biore sporadycznie,same typowe objawy refluksu nie sa silne,tylko ten bol mnie martwi,bo czasem mam wrazenie ze przechodze zawal...Mialam robiona gastroskopie 2razy (za kazdym razem przez nos,ale jedna byla "normalna" ,a druga taka troche "do gory nogami",tzn glowa byla nizej niz nogi)Poza tym PH metrie,testy na SIBO i HP,oraz X-ray z kontrastem.Nie mam nadzerek,przepukliny,testy bakteryjne zawsze ujemne.Jedynie wpust niedrozny,ale nie jest tragicznie.Mam rowniez stwierdzony IBS I jestem bardzo nerwowa...Mieszkam za granica i tutaj operacje lekarze traktuja jako ostatecznosc.Mozesz rozwinac dlaczego ta operacja?

bo myślałem, że masz przepukline

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...