Skocz do zawartości
Forum

Czy babcia może chorować na Alzheimera?


Gość Wiesia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mieszkam wraz z narzeczonym i jego rodziną. Mieszka też z nami jego 88 letnia babcia. Ogólnie babcią opiekuje się moja teściowa i jej szwagier. Podejrzewamy że staruszka może chorować na alzheimera. W ciągu dwóch lat jej zachowanie zaczęło bardzo się zmieniać. Mimo wieku babcia jeszcze 2 lata temu lubiła spędzać czas w ogródku, pielić, grabić, lubiła gotować różne potrawy, chodziła na spacery do koleżanek i do kościoła, rozwiązywała krzyżówki i oglądała ulubione kanały w tv. Powoli zaczęła mieć problemy z pamięcią. Teraz jest zupełnie nie do poznania. Porzuciła wszystkie te aktywności. Teraz czym się najczęściej zajmuje to chodzeniem co kilkanaście minut do drzwi i sprawdzaniem czy są zamknięte. Gdy ktoś wyjdzie z domu od razu idzie do drzwi je zamknąć. To jakaś straszna fobia. Oprócz tego często siedzi w ciszy w kuchni i nic nie robi. Teraz zrobiło się trochę ciepło to jeszcze pochodzi trochę po podwórzu. Porzuciła po prostu swoje hobby. Najgorzej jest rano bo babcia nie ma poczucia czasu. Zdarza się że pyta np. 17:00 jaka to jest godzina. Budzi nas wszystkich po 5:00 rano żeby zorientować się czy jest ktoś w domu bo bardzo boi się być sama. Niestety strasznie to uciążliwe bo nie da się jej już tego wytłumaczyć. Tak jest dzień w dzień. Czasami przychodzi po kilka razy bo zapomni że się pytała. Ogólnie często pyta o to samo i zdarza się że spyta się o coś dziwnego np. w jakim kraju jesteśmy, jak ma na nazwisko jej synowa. Zapomina czasami imion własnych dzieci. Bardzo często gubi swoje rzeczy takie jak klucze, grzebień itp. Mówi wtedy że jej to ktoś ukradł. Cały czas mówi sama do siebie ,ale to trwa już od dłuższego czasu. Czasami ma zły dzień i wyzywa sama do siebie osoby które się nią opiekują mimo że nic jej nie zrobili. O dziwo bardzo dobrze pamięta wydarzenia z przeszłości jak była młoda. Lubi o tym opowiadać. Dodam też że babcia choruje na miażdżycę i często kręci jej się w głowie. Ogólnie mówiłam teściowej żeby zrobić babci badania żeby chociaż wiedzieć na czym się stoi tylko teraz w tej pandemii strach zabierać starszą, chorującą osobę po za miejsce zamieszkania. Babcia bierze jakieś leki ,jednak nie wiem dokładnie jakie bo tym zajmują się opiekunowie. Zastanawiam się czy babcia może chorować na alzheimera. Jej stan psychiczny coraz bardziej się pogarsza.

Odnośnik do komentarza

Wiek 88 lat to wiek który jak najbardziej może powodować Alzheimera. Zanikają neurony co powoduje utratę pamięci. Organizm obciążony innymi chorobami typu miażdżyca jak najbardziej jest poddatny na Alzheimera.

Poza tym..

53 minuty temu, Gość Wiesia napisał:

Czasami przychodzi po kilka razy bo zapomni że się pytała. Ogólnie często pyta o to samo i zdarza się że spyta się o coś dziwnego np. w jakim kraju jesteśmy, jak ma na nazwisko jej synowa. Zapomina czasami imion własnych dzieci. Bardzo często gubi swoje rzeczy takie jak klucze, grzebień itp. Mówi wtedy że jej to ktoś ukradł. Cały czas mówi sama do siebie ,ale to trwa już od dłuższego czasu.

Ten fragment wskazuje na chorobę Alzheimera.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, ze tak aczkolwiek dobrze jest to skonsultować z lekarzem. Ze swojej strony polecam zainteresować się tematem medycznej marihuany. Medyczna marihuana może złagodzić objawy choroby Alzheimera, może spowolnić jego rozwój. Chroni komórki mózgowe i rozwiązuje wiele problemów zdrowotnych naraz.

Aktualnie powstaje centrum leczenia w Warszawie: https://centrum-mk.pl/ Centrum medycyny konopnej. 

Odnośnik do komentarza

Może być to choroba Alzheimera. Pamięć dzieli się n akrótwkotrwałą i długotrwałą. Słyszałam o takich przypadkach, że osoby w starszym wieku zaczynają zapominać o tym co się działo w niedalekiej przeszłości, a dłużej zachowują  w pamięci właśnie historie z dzieciństwa, młodości. Z biegem czasu tylko te im zostają ? 

Najlepiej skonsultować to z lekarzem, a w międzyczasie dużo ruchu i rzeczy, które wpływaja na koncentrację jak np rozmaryn, czy adaptogeny, sprawdzi się też olejek CBD, a nawet też OLEJEK KONOPNY CBG który odpowiada właśnie za procesy neuronowe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...