Skocz do zawartości
Forum

Gość z...1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nurtuje mnie następujące pytanie. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne przez ponad rok i zawsze zastanawiało mnie jedno pytanie. Wyobraźmy sobie sytuacje w której kobieta przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i w czasie mniejszym niż 3-4h odzywa sie biegunka/wymioty. Nie bierze dodatkowej tabletki i nastepnego dnia o stałej porze przyjmuje kolejną tabletkę z blistra. O sytuacji z wymiotami/biegunką przypomina sobie po kilku dniach kiedy za późno na dodatkową tabletkę. Tabletka zapewne nie zdążyła sie wchłonąć przed biegunką/wymiotami. Po jakim czasie (i czy w ogóle) "wraca" ochrona do tego stopnia że można współżyć bezpiecznie i bez prezerwatywy? Ile trzeba czekać/użwać prezerwatywy i czy po odczekaniu tego czasu ma sie pewność że jest sie na te 98% zabezpieczoną? Jest to pytanie które bardzo mnie nurtuje a sama na nie sobie nie odpowiem. Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Ja antykoncepcję stosuję od niedawna, mam belarę. Z tego co ja wiem to dodatkowo trzeba się zabezpieczać przez 7 kolejnych dni od sytuacji kiedy ochrona przestała działać, też przy regularnym stosowaniu tabletek oczywiście.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...