Skocz do zawartości
Forum

Prawdopodobnie Nerwica


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawa wygląda nastepująco, męcze sie z tym od grudnia. Na poczatku zaczeło sie od mrowienia w okolicach skroni, na poczatku nie zwracalem na to uwagi mimo ze bylo to dosc irytujace uczucie, niestety ale chyba z wlasnej glupoty zaczalem czytac o tym w internecie bo nie ustepowało. Nie przechodzilo jakis czas zaczalem sobie diagnozowac stwardnienie rozsiane i inne wybujałe choroby. Mrowienie ciała przeniosło sie na cały organizm dosłownie uczucie 1-2sekundowe uczucie przechodzenia pradu przez cialo w kazdej mozliwej jego czesci ( nawet łokciu czy pośladku) dodatkowo doszły zawroty głowy, ciagłe myslenie o tym i czytanie w internecie. Jest juz luty objawy mrowienia wygasły tak ze zdarzaja sie tylko kilka razy i nie zwracam na nie juz wiekszej uwagi. Natomiast teraz mam problem z zawrotami głowy, jakby takie uczucie kołysania się(nawet siedząc) jakas taka niestabilnosc i ciagla obawa ze to cos powaznego, te zawroty głowy powoli doprowadzaja do szału i nie daja normalnie funkcjonowac ( ciagłe krecenie sie w głowie oraz myslenie ze to jakas powazna choroba typu guz mozgu )  Zrobiona morfologia krwi wyszły lekko podwyzszone monocyty oraz lekko zanizony magnez, reszta w normie. Lekarz rodzinny ale zajmujacy sie rowniez psychiatrią przepisał magnez,potas,witamine b i d3 oraz Pramolan jedna tabletke wieczorem ( dodam ze pierwszy raz biore lek antydepresyjny). Czekam na wizyte u neurologa jeszcze 2 tygodnie, jak w aktualnym czasie sobie pomoc zeby czuc sie lepiej oraz po jakim czasie pramolan zacznie dzialac? ( stosuje tydzien a nie wiem czy przypadkiem nie czuje wiekszego napiecia niz przedtem ) 

Odnośnik do komentarza

Relaks przede wszystkim. Nakręcasz się swoimi dolegliwościami co powoduje ich nasilenie. Podejrzewam, że masz tendencje do lęków i całe życie miałeś coś co musiało wywoływać jakiś stres, lęk, nakręcanie się. Moze oprócz neurologa powinieneś zapisać się do psychiatry lub/i psychologa? Objawy psychosomatyczne wywołuje psychika, a tą się leczy terapią i lekami przeciwlękowymi.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Mam dopiero 23 lata,fakt wcześniej miałem jakieś objawy typowo nerwicowe powiedzmy od wczesnych lat ale radziłem sobie z nimi i nie były tak nasilone oraz byłem w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie, natomiast teraz te zawroty głowy nie dają normalnie funkcjonować a przypuszczam że wyczytywanie w internecie od czego te zawroty mogą być nie pomaga.. Od tygodnia stosuje lek przeciwlękowy/antydepresyjny o nazwie Pramolan, natomiast jak na razie nie czuje żadnego polepszenia a jedynie co to wręcz nasilenie napięcia i tych zawrotów. A lek przepisał mi lekarz rodzinny ale również specjalista od psychiatrii

Odnośnik do komentarza

Jeśli i Was dotyka taki problem, to na co czekacie? Jak najszybciej powinnyście zadbać o to, by otrzymać odpowiednią pomoc w kwestiach związanych z wyzwaniami psychicznymi. WIem, że w  https://psychomedic.online/ możecie odbyć telekonsultacje z najlepszymi psychiatrami, więc zdecydowanie warto z tego skorzystać. Chodzi w końcu o Wasze życie i samopoczucie, pamiętajcie o tym!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...