Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisała osoba wyżej, niestety zdjęcie nie wiele pomoże rozpoznać chorobę.

Jednak proponowałabym zrobić następujące badania:

Badanie krwi, wykonać usg, zrobić badanie moczu oraz kału.

Może być wiele przyczyn. Jednym z nich problemy z jelitami.

Odnośnik do komentarza

Jak najszybciej polecam wybrać się do lekarza. Już na zdjęciu nie wygląda to dobrze, ale tak jak piszą moi poprzednicy - nie stawia się diagnozy na takiej podstawie. Bóle brzucha i wzdęcia często spowodowane są zaburzeniami w obrębie jelit. Do tego może dojść biegunka, zatwardzenia. Lekarz będzie dokładnie wiedział jakie badania zlecić. I jakie leczenie zlecić. Mnie po antybiotykoterapii towarzyszyły bóle brzucha i biegunka. Jak się okazało było to zakażenie bakterią c.difficile. W takich przypadkach leczenie w formie przeszczepu mikrobioty jelitowej jest najskuteczniejsze. Z pomocą https://human-biome.com/ udało mi się znaleźć placówkę gdzie taki zabieg miałam wykonany. 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że tak! Zamiast czekać w domu, jak najszybciej wybierz się do szpitala. Tutaj w ogóle nie ma co się zastanawiać. Przecież kłujący ból brzucha może mieć wiele różnych przyczyn. Jeśli nie przejdziesz odpowiednich badań, to nie będzie mogło zostać podjęte odpowiednie leczenie, a już samo w sobie stanowi to poważne zagrożenie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...