Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
kasiabank

Ból brzucha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od soboty boli mame brzuch z prawej strony, do tego górna część brzucha jest twarda i wzdeta, ktoś coś poleci aby było lepiej? 

IMG_20210224_201237~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ka-wa

Zdjęcie brzucha nic tu nie da. 

Mama powinna mieć zrobione usg brzucha. Nie da się tu nic specjalnie polecić, nie wiadomo, czy to ze strony wątroby czy jelit. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość A103

Tak jak napisała osoba wyżej, niestety zdjęcie nie wiele pomoże rozpoznać chorobę.

Jednak proponowałabym zrobić następujące badania:

Badanie krwi, wykonać usg, zrobić badanie moczu oraz kału.

Może być wiele przyczyn. Jednym z nich problemy z jelitami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak najszybciej polecam wybrać się do lekarza. Już na zdjęciu nie wygląda to dobrze, ale tak jak piszą moi poprzednicy - nie stawia się diagnozy na takiej podstawie. Bóle brzucha i wzdęcia często spowodowane są zaburzeniami w obrębie jelit. Do tego może dojść biegunka, zatwardzenia. Lekarz będzie dokładnie wiedział jakie badania zlecić. I jakie leczenie zlecić. Mnie po antybiotykoterapii towarzyszyły bóle brzucha i biegunka. Jak się okazało było to zakażenie bakterią c.difficile. W takich przypadkach leczenie w formie przeszczepu mikrobioty jelitowej jest najskuteczniejsze. Z pomocą https://human-biome.com/ udało mi się znaleźć placówkę gdzie taki zabieg miałam wykonany. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...