Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Bsi

Co oznacza cisza???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bsi

On mi coś wygaduje, czepia się, ja podaje argumenty i w drugą stronę ja też wygaduje jemu uzasadnione pretensje, mam prawo być zła a on co??? Cisza totalna nawet słowem się nie odezwie.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ka-wa

Pretensje rodzą pretensje, nie potrafimy spokojnie rozmawiać na argumenty, robi się z tego kłótnia, jedna strona czuje się obrażona i zamyka się, i nie odezwie się słowem, taki charakter. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karma

Konieczność walki o przetrwanie towarzyszyła nam od wieków. Było to konsekwencją geograficznego położenia Polski i wynikających z tego zagrożeń. Waleczność, nieprzejednanie i duma łączyła się u Polaków z pychą, warcholstwem i pieniactwem.

Polski szlachcic musiał zaznaczyć swoje męstwo bitewne, wdając się w awantury. To wszystko miało tragiczne skutki, bo osłabiało nas przez stulecia. I osłabia dalej. Opresyjne zachowanie państwa w stosunku do obywatela, jak np. sprawa Romana Kluski, to tak naprawdę działanie silniejszego, lepiej zorganizowanego obywatela przeciwko słabszemu. Jednak ten sadyzm, który odczytujemy jako zinstytucjonalizowaną tyranię jest niestety w dużej mierze przypadłością jednostek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Gość Bsi napisał:

On mi coś wygaduje, czepia się, ja podaje argumenty i w drugą stronę ja też wygaduje jemu uzasadnione pretensje, mam prawo być zła a on co??? Cisza totalna nawet słowem się nie odezwie.. 

Nie ma to, jak mieć na względzie tylko czubek własnego nosa.

On "czepia się", Ty masz "uzasadnione pretensje" 😁, Ty "masz prawo być zła", a on nie ma takiego prawa?  Dostrzegasz różnicę? Być może ta totalna cisza jest wyrazem jego złości, a może po prostu nie ma ochoty bić piany, bo przecież Twoje musi być na wierzchu. 

"Moja racja jest mojsza, niż twojsza" 😁 

Z takim podejściem nigdy się nie dogadacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Yonka1717 napisał:

Moja racja jest mojsza, niż twojsza" 😁 

W pełnym brzmieniu 😁:

"(...) Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza! (...)"

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...