Skocz do zawartości
Forum

Co oznacza cisza???


Gość Bsi

Rekomendowane odpowiedzi

Konieczność walki o przetrwanie towarzyszyła nam od wieków. Było to konsekwencją geograficznego położenia Polski i wynikających z tego zagrożeń. Waleczność, nieprzejednanie i duma łączyła się u Polaków z pychą, warcholstwem i pieniactwem.

Polski szlachcic musiał zaznaczyć swoje męstwo bitewne, wdając się w awantury. To wszystko miało tragiczne skutki, bo osłabiało nas przez stulecia. I osłabia dalej. Opresyjne zachowanie państwa w stosunku do obywatela, jak np. sprawa Romana Kluski, to tak naprawdę działanie silniejszego, lepiej zorganizowanego obywatela przeciwko słabszemu. Jednak ten sadyzm, który odczytujemy jako zinstytucjonalizowaną tyranię jest niestety w dużej mierze przypadłością jednostek.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Bsi napisał:

On mi coś wygaduje, czepia się, ja podaje argumenty i w drugą stronę ja też wygaduje jemu uzasadnione pretensje, mam prawo być zła a on co??? Cisza totalna nawet słowem się nie odezwie.. 

Nie ma to, jak mieć na względzie tylko czubek własnego nosa.

On "czepia się", Ty masz "uzasadnione pretensje" ?, Ty "masz prawo być zła", a on nie ma takiego prawa?  Dostrzegasz różnicę? Być może ta totalna cisza jest wyrazem jego złości, a może po prostu nie ma ochoty bić piany, bo przecież Twoje musi być na wierzchu. 

"Moja racja jest mojsza, niż twojsza" ? 

Z takim podejściem nigdy się nie dogadacie.

 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Yonka1717 napisał:

Moja racja jest mojsza, niż twojsza" ? 

W pełnym brzmieniu ?:

"(...) Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza! (...)"
 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...