Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdiagnozowano u mnie zespół policystycznych jajników 3 miesiące temu, od 1.5 roku przyjmuję tabletki. Słyszałam jednak że duża część kobiet mając pcos nie może zajsc w ciążę wogóle a część przez nierefularne cykle i po pewnej stymulacji lekami się udaje. Czy ja stosując tabletki antykoncepcyjne i mając pcos w prpadku pominięcia tabletki mam jakiekolwiek ryzyko zajścia w ciążę skoro zespol ten charakteryzuje się "upośledzona" /opóźniona owulacja bądź nawet ona nie występuje? W jaki sposób tabletki pomagają w tej chorobie, jak działają na jajniki? Czy pęcherzyki które tworzą sie przy pcos są zwalczane przez hormony zawarte w tabletkach?

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.02.2021 o 00:04, Gość Urszula napisał:

Ja sprawdzałam sobie regularnie płodność na testerze owulacyjnym na ślinę i udało mi się zajść. Nie ma na to reguły

Tak naprawdę to mialam na myśli to czy mam się obawiać o ciążę. Narazie nie planuję potomstwa, może później, jednakze jestem panikarą. Stąd moje pytanie o płodność. Jezeli przyjmuje tabletki regularnie i wgl fo wiem ze jestem chroniona cały cykl ale jednak jest ten 0.01 % która pomimo stosowania tych tabletek zachodzi w ciążę. Moje pytanie brzmi jeżeli nawet bym zapomniala tej tabletki to jest opcja że owulacja nadejdzie? Bo jednak policystyczne jajniki charakteryzuja sie tym ze mają problem z jajeczkowaniem i nie zawsze ta owulacja występuje. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...