Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Wolna trijodotyronina (FT3) 3,54 pmol/L 3,40 — 6,10 Wolna tyroksyna (FT4)↓ 9,11 pmol/L 9,80 — 18,80 * Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69) 0,765 uIU/L 0,358 — 3,740 Co moga oznacza te wyniki badań? Męzczyzna 30 lat waga prawidłowa Ciągłe zmęczenie i sennośc sucha pękająca skóra. W rodzinie niedoczynnośc i nadczynnosc tarczycy. Dwa lata temu wyniki wzorcowe usg tarczycy bez zadnych zmian

Odnośnik do komentarza

Internista kaze konsultować się z endokrynologiem bo według niego to niedoczynność tarczycy.

Wizyta u endokrynologa jest jutro.

Na prośbę dalszych badań do zrobienia powiedział że nie wie jakie żeby leczenie przejał endokrynolog i on decydował czy potrzebne jest usg i dolsze badania krwi.

 

Maż cały czas jest zmęczony i śpi praktycznie 20 godzin w ciągu dnia. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to ma znaczenie ale mąż ma zdiagnozowana od 6 lat dne moczanowa lecz jej napady występują na razie bardzo rzadko średnio raz na 2 lata nie bierze stale leków tylko podczas napadu który ustępuje na ogoł po 2 dniach. Lekarz stwierdził ze nie będzie mu przepisywał leków na codzień bo jest za młody i dieta na razie wystarczy. Gdyby częstotliwość się nasiliła wtedy zmienią sposób leczenia.

Odnośnik do komentarza

Zostały zlecone ponowne badania hormonow usg tarczycy i wizyta za 2 tygodnie z kompletem wyników. Jedyna odpowiedź endokrynologa to ze wyniki nie są dobre w porównaniu do tych z przed 2 lat na pewno coś się dzieje ale jeszcze nie wiadomo co musi być komplet wyników

Odnośnik do komentarza

Diagnoza endokrynolog to podejrzenie raka tarczycy. Lecz trzeba zrobić komplet badań w szczególności usg.

W ciągu 2 lat u męża bardzo spadły wyniki i dlatego tak.

Dziwne jest tsh bo w normie i dlatego potrzebne dalsze badania i wizyta 8 lutego już nie przez telefon

Odnośnik do komentarza

Tez mam z mężem tak ze śpi non stop, nawet cały dzień i noc. Tsh i ft4 niskie, czekamy na wizyte u endo. Co najlepsze ja lecze się na niedoczynnosc od 4 lat i mam taki sam wynik jak zdrowy wcześniej mąż.. Tsh 1.72 ft4 0%  ciekawe co moze powodowac spadek Tsh u nas oboje ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...