Skocz do zawartości
Forum

Suplementowanie witamin


Gość Adrian M

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adrian M

Niedawno byłem u dietetyka, ze względu na moją drobną niedowagę. Mam 18 lat, 175cm wzrostu, a ważę 58kg. Wyszedł mi przy okazji niedobór witaminy B, przez co moja nadnercza jest bardzo osłabiona, stąd moje zmęczenie i brak komfortowego snu. Nie pamietam czy od pol roku byłem kiedykolwiek wyspany. Zacząłem suplementować witaminę B, poprzez zażywanie kompleksu witaminy B. Od 3 dni zacząłem to stosować, ale po 3 dniach to nic nie można wnioskować. Natomiast mam pewne obawy, ponieważ jak na ulotce jest napisane, np witamina B1 i nie tylko ta w tym suplemencie, na jedną tabletkę zawiera jej aż 50mg, a dzienne zapotrzebowanie na nią wg internetu to jest od 1 do 1,4mg. Tu się troszkę przeraźiłem, ponieważ wiem, że nadmiar wit B jest usuwany z moczem, ale aż 48 mg nadwyżki nie wiem czy nie spowoduje jakiegoś uszczerbku na zdrowiu. Tak samo jest  w przypadku reszty witamin B zawartych w tym suplemencie. Dziś czułem się dziwnie, jakby mi się kręciło w głowie ale jednak nie, czy jest powód do obaw? Dodam, że mam również niedobór miedzi cynku i żelaza, również to suplementuję Biochematem, ale w tym przypadku dziennie normy się zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Gość MyActiveLife

Witam, zachęcam do rejestracji i dodania własnego ogłoszenia na nowym portalu Najważniejsze zalety portalu:

1. Dedykowany osobom z branży sport/ fitness/ dietetyki/ fizjoterapii

2. Możliwość otrzymywania publicznej opinii i oceny od podopiecznych (dużo dobrych opinii pozytywnie wpływa na pozyskiwanie nowych klientów)

3. Szybkie i łatwe udostępnianie do wielu portali społecznościowych

4. Do 1 marca wszystkie nowe ogłoszenia są automatycznie promowane!

5. Dodajesz bez ograniczeń wszystkie dane kontaktowe jakie chcesz (tel, email, linki do portali społecznościowych)

 

Pozdrawiam https://www.myactivelife.pl/.../mya.../124-my-active-life-plspacer.png

Odnośnik do komentarza
Gość Nataliiiia

Suplementacja witamin jest ważna w diecie i pomaga nam zachować balans składników odżywczych, których spożywamy mało z pokarmem. Polcam suplementy ze strony Ekoaleja. Tam mają duży wybór witamin, jak i naturalnych produktów spożywczych 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...