Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Adrian M

Suplementowanie witamin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adrian M

Niedawno byłem u dietetyka, ze względu na moją drobną niedowagę. Mam 18 lat, 175cm wzrostu, a ważę 58kg. Wyszedł mi przy okazji niedobór witaminy B, przez co moja nadnercza jest bardzo osłabiona, stąd moje zmęczenie i brak komfortowego snu. Nie pamietam czy od pol roku byłem kiedykolwiek wyspany. Zacząłem suplementować witaminę B, poprzez zażywanie kompleksu witaminy B. Od 3 dni zacząłem to stosować, ale po 3 dniach to nic nie można wnioskować. Natomiast mam pewne obawy, ponieważ jak na ulotce jest napisane, np witamina B1 i nie tylko ta w tym suplemencie, na jedną tabletkę zawiera jej aż 50mg, a dzienne zapotrzebowanie na nią wg internetu to jest od 1 do 1,4mg. Tu się troszkę przeraźiłem, ponieważ wiem, że nadmiar wit B jest usuwany z moczem, ale aż 48 mg nadwyżki nie wiem czy nie spowoduje jakiegoś uszczerbku na zdrowiu. Tak samo jest  w przypadku reszty witamin B zawartych w tym suplemencie. Dziś czułem się dziwnie, jakby mi się kręciło w głowie ale jednak nie, czy jest powód do obaw? Dodam, że mam również niedobór miedzi cynku i żelaza, również to suplementuję Biochematem, ale w tym przypadku dziennie normy się zgadzają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MyActiveLife

Witam, zachęcam do rejestracji i dodania własnego ogłoszenia na nowym portalu Najważniejsze zalety portalu:

1. Dedykowany osobom z branży sport/ fitness/ dietetyki/ fizjoterapii

2. Możliwość otrzymywania publicznej opinii i oceny od podopiecznych (dużo dobrych opinii pozytywnie wpływa na pozyskiwanie nowych klientów)

3. Szybkie i łatwe udostępnianie do wielu portali społecznościowych

4. Do 1 marca wszystkie nowe ogłoszenia są automatycznie promowane!

5. Dodajesz bez ograniczeń wszystkie dane kontaktowe jakie chcesz (tel, email, linki do portali społecznościowych)

Pozdrawiam https://www.myactivelife.pl/.../mya.../124-my-active-life-plspacer.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...