Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja wzroku


Lucy

Rekomendowane odpowiedzi

Naszym oczom szkodzi nie tylko komputer, szkodzi także smog, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, złe oświetlenie, promienie UV, brak snu i oczywiście dieta. Dlatego warto zwrócić uwagę na unikanie szkodliwych czynników. W ciągu dnia wstawać od komputera, co godzinę  spoglądać w dal, żeby nie tylko na ekran monitora. Co do diety, to zdecydowanie warto zadbać o produkty zawierające luteinę. Warto poczytać na blogu Fundacji Zobaczyć Jutro, która zajmuje się problemami wzroku. https://zobaczycjutro.org/witaminy-mineraly-wzmacniajace-wzrok/ 

Odnośnik do komentarza

Ostatnio byłam u olkulisty i pytałam o to. Powiedział, że trzeba robić przerwy, uważać na odległość wzroku od monitora, wietrzyć pokój w którym pracujesz i systematycznie używać kropli, żeby nawilżyć oczy. Ja zaczęłam używać Optistar Hydro i jestem bardzo zadowolona.  Sprawdź sobie ceny na ceneo:

Optistar Hydro krople do oczu 0,1% z hialuronianem sodu 10ml - Opinie i ceny na Ceneo.pl

Odnośnik do komentarza

Znam to dokładnie.... czasami przed komputerem spędzam nawet 12 godzin, nie ma możliwości żeby oczy tego nie odczuły. Dobre nawilżanie, co jakiś czas chociaż minuta odpoczynku. Na    DBAM O OCZY możesz dowiedzieć się więcej. Jeśli ze wzrokiem dzieje się coś niepokojącego to zawsze wtedy wizyta u okulisty. Przy takiej pracy może pojawiać się zapalenie spojówek na przykład. Nie można lekceważyć. 

Odnośnik do komentarza

Warto regularnie chodzić do okulisty, a w przypadku jakichkolwiek problemów od razu poddawać się odpowiedniej terapii - mnie tak pomogli lekarze w https://instytutoka.pl/, gdy okazało się, że mam zaćmę. Mogli zadziałać szybko dzięki temu, że byłam u nich regularnie i gdy tylko coś zaczęło się dziać, to zareagowaliśmy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...