Skocz do zawartości
Forum

Co na wypadanie włosów


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mam takie wrażenie, że po ciąży moje włosy zdecydowanie straciły na jakości, wypadanie jakby przybrało na siłę i nie bardzo widzę żeby się miały regenerować. Zastanawiam się czy samemu jakieś kosmetyki pod tym kątem wybierać, czy raczej wybrać się do jakiegoś dermatologa? Może macie dziewczyny jakieś doświadczenia i podzielicie się jak wy sobie radzicie z wypadaniem włosów?

Odnośnik do komentarza
Gość Krzysztof

Zdecydowanie najlepiej będzie się wybrać do trychologa, bo wtedy masz pewność, że zajmie się Tobą ktoś kto faktycznie będzie się na tym dobrze znał. Ja sam starałem się różne dziwne metody stosować, natomiast dopiero po wizycie u lekarza poszukał przyczyny moich problemów, zaproponował terapię ze środkiem Mediceuticals For Hair Loss i jakoś to wypadanie włosów udało się nieco zatrzymać.

Odnośnik do komentarza

Hej! A może warto by się zastanowić nad zabiegami medycyny estetycznej? Sama miałam podobny problem po ciąży. Stosowałam różne wcierki, odżywki, tabletki na wypadanie włosów, ale nic nie przynosiło rezultatów. Zaczęłam trochę czytać w Internecie i znalazłam rozwiązanie problemu! Zdecydowałam się na mezoterapię igłową skóry głowy, która znacząco poprawiła jej stan. Nie dość, że efekt został zahamowany, to w dodatku zaczęły mi wyrastać nowe włosy… Ja akurat korzystałam z oferty SCM estetic i wizyty u dr Joanny Sułowicz i mogę zdecydowanie polecić ?.

Odnośnik do komentarza

Poszczególne osoby będą Ci radzić coś, co pomogło im, bo akurat danego składnika im brakowało. Organizm odżywienie włosów, paznokci, rzęs zostawia na sam koniec, jeżeli jest niedożywiony (czytaj: brakuje mu potrzebnych składników). Zadbaj więc po prostu o dietę holistycznie zamiast brać suplementy.

Jeśli szukasz jakiejś dobrej pielęgnacji zewnętrznej, polecam serię Moroccan oil: https://bellita.pl/moroccanoil

Szczególnie ich olejek:

2586-680x680.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja praktycznie wyłysiałam po covidzie,  wypadanie zaczęło się  po 2 miesiącach.

Kosmetyczka poradziła mi mezoterapię igłową , 4 zabiegi co 2 tyg. , potem przypomnienie za pół roku. 

Włosy właściwie od razu przestały wypadać , meszek pojawił się dość szybko  , już mam normalnie na głowie. A przy czesaniu nigdy wcześniej tak mało nie zostawało na szczotce, praktycznie 1 czy 2 włoski.

Łykałam też suplementy z biotyną   pokrzywą i związkami siarki.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.03.2021 o 10:29, Gość Ania napisał:

Przyczyn wypadania włosów może być wiele, rozchwiane hormony, pora roku czyli wiatr , zimno, czapka, dlatego ja cały rok przyjmuje drażetki Merz Spezial i jestem z nich zadowolona. 

Ja też polecam drażetki Merz Special, teraz już zima więc tym bardziej warto zasuplementować niektóre witaminy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.03.2021 o 10:29, Gość Ania napisał:

Przyczyn wypadania włosów może być wiele, rozchwiane hormony, pora roku czyli wiatr , zimno, czapka, dlatego ja cały rok przyjmuje drażetki Merz Spezial i jestem z nich zadowolona. 

Super, ja tez je lubię. Paczka draży Merz tańsza niż 40zł, a wystarcza na cały miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Gość BloodMary
W dniu 18.03.2021 o 10:29, Gość Ania napisał:

Przyczyn wypadania włosów może być wiele, rozchwiane hormony, pora roku czyli wiatr , zimno, czapka, dlatego ja cały rok przyjmuje drażetki Merz Spezial i jestem z nich zadowolona. 

Dokłądnie, ja też zażywam Merz Special, ale tylko w okresie jesienno-zimowym, bo uważam że w lecie to słońce i witmainy z owoców mi wystarczą

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.03.2021 o 12:47, Gość marta46 napisał:

Nacieram głowe olejem rycynowym wg. tego schematu.

https://minds.pl/artykul/jak-i-kiedy-stosowac-olej-rycynowy-na-porost-wlosow

Nie wiem czy to jest skuteczne, bo robię to dopiero kilka dni. No, ale słyszałam, że olej rycynowy jest bardzo dobrym środkiem zapobiegającym wypadaniu włosów.

A bierzesz do tego jakieś suplementy? Bo słyszałam, że oprócz kuracji warto coś zażywać, np. polecaja Merz Special na forach, że podobno specjalnie odżywia włosa, a też paznokcie przy okazji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz już rzadkie włosy że widać gołą skórę, polecam zabieg mikropigmentacji. Zabieg polega na optycznym zagęszczeniu rzadkich włosów, przez umieszczenie ciemnego pigmentu między rzadkimi włosami, aby zakryć jasną skórę głowy. Na zdjęciu podsyłam przykład jak wygląda efekt u jednego z pacjentów zaraz po zabiegu.

po zagęszczeniu.jpeg

przed zageszczeniem.jpeg

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.03.2021 o 10:29, Gość Ania napisał:

Przyczyn wypadania włosów może być wiele, rozchwiane hormony, pora roku czyli wiatr , zimno, czapka, dlatego ja cały rok przyjmuje drażetki Merz Spezial i jestem z nich zadowolona. 

Ja go w ciąży brałam i potem jak mi włosy wypadały

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...