Skocz do zawartości
Forum

Strach o przyszłość.


Gość Gall Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gall Anonim

Witam. Jestem młodym chłopczykiem/facetem/mężczyzną czy kimś tam w wieku 18 lat ?. Od dłuższego czasu trapi mnie problem, martwię się o swoją przyszłość. Kierunek na którym jestem mnie interesuje, ale czuję, że mało umiem w tym fachu i raczej ciężko będzie mi pracować w tej dziedzinie i w sumie nie jestem pewien czy nawet chcę. Chciałbym po prostu żyć normalnie, kupić mieszkanie, auto i być szczęśliwym z jakąś kobietą. Akurat ostatni punkt póki co jest spełniony ? Jestem dość porywczy, lubię robić wiele rzeczy naraz i mimo, że często przynosi to korzyści, to w tej sytuacji czuję się w patowej sytuacji, bo z tego powodu sam nie wiem co chcę robić. Z jednej strony chcę szybko skończyć szkołę i iść na swoje, ale z drugiej strony boję się, że będę pracował po nocach jak szczur, żeby tylko popłacić rachunki. Myślałem też nad wyjazdem z kraju, ale nie chcę zaczynać wszystkiego od nowa i zostawiać przyjaciół i rodziny. Sam nie wiem co o tym myśleć. Czuję, że mam ambicje, ale sam nie do końca wiem w którym kierunku. 

Odnośnik do komentarza

Za bardzo wybiegasz w przyszłość, przyjdzie czas, będzie rada, a teraz ciesz się młodością, bo szybko przemija. 

16 minut temu, Gość Gall Anonim napisał:

Kierunek na którym jestem mnie interesuje, ale czuję, że mało umiem w tym fachu i raczej ciężko będzie mi pracować w tej dziedzinie i w sumie nie jestem pewien czy nawet chcę.

Sam przeczysz sobie, jaki to kierunek? 

Odnośnik do komentarza
Gość Gall Anonim
5 minut temu, Gość ka-wa napisał:

Za bardzo wybiegasz w przyszłość, przyjdzie czas, będzie rada, a teraz ciesz się młodością, bo szybko przemija. 

Sam przeczysz sobie, jaki to kierunek? 

Jest to mechanika samochodowa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o ten fach, to masz zapewnioną przyszłość do emerytury, tylko dziwne, że Cię interesuje, a nie widzisz się w tym zawodzie. Tu praktyka czyni mistrza, pracując przy kimś byś się wszystkiego nauczył, samochód to nie jest takie skomplikowane urządzenie, ważne, żeby robić to co się lubi, a Ty praktycznie nie wiesz co chciałbyś robić i się nie dziwię. Jakbyś się zatrudnił w jakimś warsztacie, dopiero byś wiedział, czy to jest praca dla Ciebie. 

Na studia się nie wybierasz? 

Odnośnik do komentarza
Gość Gall Anonim
7 minut temu, Gość ka-wa napisał:

Jeśli chodzi o ten fach, to masz zapewnioną przyszłość do emerytury, tylko dziwne, że Cię interesuje, a nie widzisz się w tym zawodzie. Tu praktyka czyni mistrza, pracując przy kimś byś się wszystkiego nauczył, samochód to nie jest takie skomplikowane urządzenie, ważne, żeby robić to co się lubi, a Ty praktycznie nie wiesz co chciałbyś robić i się nie dziwię. Jakbyś się zatrudnił w jakimś warsztacie, dopiero byś wiedział, czy to jest praca dla Ciebie. 

Na studia się nie wybierasz? 

Studia to nie moja bajka jak i cała edukacja. Od wakacji aż do grudnia pracowałem (poza branżą) i większą satysfakcję daje mi praca. Samochód jest akurat bardzo skomplikowany, ale nie to jest tutaj ważne. Ogólnie nie chcę robić tego zawodowo, bo mało umiem, a praktyki w szkole to jakiś żart który z autami ma mało wspólnego. Zamiast skupiać się na zawodzie jesteśmy osaczani bzdurnymi przedmiotami, niekoniecznie maturalnymi. Dziękuję w ogóle Pani/Panu za rozmawianie ze mną o tym. Ze znajomymi nie mam tego tematu, bo nie myślą o przyszłości i założeniu kiedyś rodziny jak ja. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Gość Gall Anonim napisał:

Samochód jest akurat bardzo skomplikowany, ale nie to jest tutaj ważne. Ogólnie nie chcę robić tego zawodowo, bo mało umiem, a praktyki w szkole to jakiś żart

Tylko tak jak pisałam, praktyka!/praca, w warsztacie samochodowym dopiero nauczy zawodu. 

Ale trzeba to lubić, ale jak dla Ciebie samochód jest skomplikowany, w dobie komputerów, gdzie podłączysz i widzisz awarię, to nie masz zmysłu technicznego i być może do tej pracy się nie nadajesz. Trzeba też być solidnym w tym co się robi w każdym zawodzie. 

A jakiej pracy się widzisz? 

 

 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Gall Anonim napisał:

Ze znajomymi nie mam tego tematu, bo nie myślą o przyszłości i założeniu kiedyś rodziny jak ja. 

I tu jesteś w błędzie, Ty dlatego tak się przejmujesz bo jesteś za bardzo rozdarty, niezdecydoway, więc to nie działa Twoją korzyść. 

11 godzin temu, Gość Gall Anonim napisał:

Jestem dość porywczy

Pewnie dlatego nie potrafisz skupić się na pracy. 

Są tacy, co mają w ręku, można powiedzieć kilka zawodów, których się nigdy nie uczyli, więc nauka teoretyczna i praktyczna nie jest Twoją mocną stroną. 

Zauważ, że już dzisiaj się stresujesz, a co będzie gdy staniesz przez realnym problemem, a stres jest wyniszczający, dlatego pomyśl o rozmowie z psychologiem, a już na pewno powinieneś się wybrać do poradni psychologiczno zawodowej. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...