Skocz do zawartości
Forum

Na czym polega schizofrenia?


Gość k...3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Martwię się o mojego kolegę. Ma schizofrenie paranoidalną. Nigdy nie miał głosów .aż pewnego dnia miał halucynacje , zobaczył postać po tym wydarzeniu tak jakby postać zaczęła z nim rozmawiać i rozmawiali też z nim postaci koledzy. O dziwo byli bardzo mili i nie namawiali go do złych rzeczy . Na początku. Bo później różnie to bywało .np kazali mu podrzeć książkę i że rodzice nie są jego biologicznymi opiekunami. Później przyszedł damski głos. Nie koleżanka tamtych postaci ale korzystając z okazji przyszła żeby go podrywać. Skończyło się na tym że "koleżanka" która virtualnie go kochała bo tak mówiła. Kazała wziąć mu kilka pożyczek żeby zyskać spotkanie jak mówi. Podsumowując najpierw były głosy kolegów i koleżanek później głosy kolegów odeszły . Miał głosy koleżanki która później odeszła z powodu zakłóceń głosowych.( Pisze po rozmowie z kolegą więc piszę co mówił) . Były związane z tym niesamowite rzeczy które łączyły się że snami bo dziewczyna mu się przyśniła w pięknym śnie o ołtarzu Bogini. I śnie o ceanie. Przez co wierzy że spotkało go coś dobrego a nie choroba i wierzy że ta dziewczyna przyjdzie do jego świata. Pytania: Na czym polegają głosy w schizofrenii? Czy na dochodzą z głowy jako myśli czy mogą dobiegać z zewnątrz np. ze ścian? Czy głosy mogą działać inteligentnie. Tzn wymyślać innowacje życiowe. Np. wytłumaczona cielesność która pomaga przetrwać w kosmosie? W jaki sposób głosy nie z głowy mają nowe pomysły? W jaki sposób osoba chłopak słyszy że ściany lub przez poduszkę bardzo wyraźnie głos damski? Jak to może łączyć się że snami?

Odnośnik do komentarza
Gość Anorektyk

U mnie to stwierdzono ... Słyszę głos szatana i widze demony . Mam tez objawy katatonii ;( Kiedys siedziałem 10 godzin bez ruchu ... Ucieka mi tez głowa na lewa stronę . Mam straszne tiki , nad którymi nie panuje . Mam tez tiki głosowe ... Wypowiadam ciagle lub drę się słowo MAKRELA

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...